Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

16 Gala Finałowa konkursu Wójt Roku 2016 odbyła się 22 kwietnia w Gmachu Telewizji Polskiej SA. Celem tego wydarzenia było wyłonienie wójta, który wykazał się największymi osiągnięciami na rzecz swojej gminy. O wygranej decydowała ilość wysłanych SMS na danego kandydata. W uroczystym wręczeniu statuetek „Polska smakuje” wziął udział Łukasz Hołubowski, Prezes Agencji Rynku Rolnego.   

–  Wydarzenie Wójt Roku skupia wójtów z różnych zakątków Polski. Jest to okazja do dzielenia się informacjami o swoim regionie, jego kulturze i obyczajach – powiedział Łukasz Hołubowski, Prezes ARR – Wójtowie stają się głosem lokalnej tradycji, promując unikatowy i ponadczasowy smak produktów wywodzących się z tamtejszych miejscowości. Samoistnie łączy się to z hasłem „Polska Smakuje”, które od lat promuje Agencja Rynku Rolnego.

W konkursie mogli wziąć wójtowie z całej Polski, którzy wykazywali się osiągnięciami na rzecz swojej gminy. Ich kandydatury mogły zgłaszać samorządy, organizacje lokalne oraz mieszkańcy danego regionu. Tegorocznym zwycięzcą konkursu został Dariusz Woźniak z gminy Rusiec z województwa łódzkiego.

Informacje z Oddziałów Terenowych