Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

W kinie Muranów odbyła się premiera pierwszego odcinka serialu dla dzieci „Ekipa Chrumasa”. Mimo wakacji, 29 czerwca do sali kinowej przybyły dzieci z rodzicami, realizatorzy filmu oraz aktorzy, którzy udostępnili swoich głosów bohaterom kreskówki.

Zaproszone specjalnie na to wydarzenie dzieci, ich rodziców oraz pozostałych gości powitał Dyrektor Biura Rozwoju Rynku Agencji Rynku Rolnego Paweł Kocon.  Przypomniał, że w ubiegłym roku ARR przygotowała kampanię pod tytułem „Czy rodzice wszyscy wiedzą co ich dzieci w szkole jedzą”. Jej celem było namówienie rodziców do dbania o to, co ich dzieci jedzą na przerwach. Ubiegłoroczne działania odniosły sukces, ponieważ rodzice zaczęli szukać w Internecie informacji nt. programu „Owoce i warzywa w szkole”, a liczba szkół uczestniczących w programie wzrosła i osiągnęła najwyższy wskaźnik w historii – prawie 12 tysięcy.

ARR postanowiła pójść tym tropem i stworzyć kampanię informacyjną, która również będzie skierowana zarówno dla dzieci jak i rodziców. Tak powstał cykl pięciu odcinków „Ekipy Chrumasa”, która w zabawny i humorystyczny sposób mówi o tym, jak ważne w codziennej diecie dzieci są owoce i warzywa.

Na scenie pojawili się również aktorzy i twórcy filmu. Jarosław Boberek czyli Chrumas opowiedział jak polubił  owoce i warzywa, a jego pierwszym ulubionym stał się groch ugotowany w zupie grochówce. Julia Kamińska podkładająca głos kozie Meee, prosiła dzieci, aby zachwycały się pięknem owoców i warzyw, ich kształtami i kolorami. Uchol czyli Mirosław Zbrojewicz dowcipnie opowiedział historyjkę o tym, jak kelnerka w Lanckoronie nauczyła go jeść surówki warzywne.

O tym jak powstaje animowany film opowiedzieli realizatorzy projektu. Odpowiadali również na zabawne pytania zadawane przez dzieci wyjaśniając, skąd bierze się pomysły na takie produkcje.

Najważniejszym momentem premiery był oczywiście pokaz pierwszego odcinka „Ekipy Chrumasa”, który został bardzo dobrze przyjęty przez najbardziej wymagającą, bo najmłodszą publiczność. Po premierze dzieci udały na specjalnie przygotowane dla nich animacje, a dorośli, tj. rodzice i dziennikarze na konferencje prasową.

Serial „Ekipa Chrumasa” można już oglądać na stronie www.ekipachrumasa.pl. Premiera każdego nowego odcinka co czwartek, przez cały lipiec.

 

www.ekipachrumasa.pl.

http://owocewszkole.org

Informacje z Oddziałów Terenowych