Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Targi AgroEkoTurystyczne w Augustowie odbyły się 15-16 lipca 2017 roku na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie. Celem targów było przede wszystkim zwiększenie świadomości konsumentów o żywności wysokiej jakości oraz promocja żywności ekologicznej i tradycyjnej, podlaskich kwater agroturystycznych i twórczości ludowej.

Należy produkować bezpieczną, wysokiej jakości żywność i to wymaga promocji. Temu służą Targi, na których wspieramy producentów w tym zakresie” – podkreślił podczas otwarcia Targów w Augustowie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

W wydarzeniu wzięli udział wystawcy z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego, jak i również z Litwy i Łotwy. Na straganach dominowały naturalne wyroby. Zwiedzający mieli okazję spróbować produktów wysokiej jakości, żywności tradycyjnej i regionalnej. Świadome wybieranie polskich produktów jest bardzo ważne, dlatego też Agencja Rynku Rolnego, podczas Targów, zachęcała do zapoznania się ze stroną internetową polskasmakuje.pl, która gromadzi informacje właśnie o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnej żywności. Na targach nie brakowało wyrobów rękodzieła z tkaniny, ceramiki, drewna, wikliny czy gliny. Miłośnicy agroturystyki mogli zapoznać
się wieloma ofertami wypoczynku w gospodarstwach na terenie województwa podlaskiego.

Przygotowano szereg konkursów, między innymi na najlepszy produkt targów
czy najatrakcyjniejsze stoisko. Dla najmłodszych zostały również zorganizowane konkursy, które dotyczyły zdrowego odżywiania się.

Targi organizowane były przez Agencję Rynku Rolnego i Miasto Augustów pod patronatem  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Informacje z Oddziałów Terenowych