Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

 

Agencja Rynku Rolnego zaprasza przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej do wzięcia udziału w imprezie targowo-wystawienniczej SIAL China 2015, która odbędzie się w dniach 6-8 maja 2015 r. w Szanghaju (http://www.sialchina.com/).

Targi SIAL China są dużą imprezą wystawienniczą o randze światowej, odbywającą się corocznie w Szanghaju i przyciągającą wielu wystawców i zwiedzających z całego świata. W ubiegłorocznej edycji targów wzięło udział 2385 wystawców oraz ponad 49 tys. zwiedzających a dostępna powierzchnia wystawiennicza wynosiła ponad 96 tys.m2. Organizatorzy SIAL China 2015 przewidują, że tegoroczna wystawa skupi 2700 wystawców oraz 55 tys. odwiedzających.

 

„POLAND – THE SPECIAL AMBER SPONSOR”

Organizatorzy tegorocznej edycji targów SIAL China zaproponowali Polsce specjalny pakiet POLAND – THE SPECIAL AMBER SPONSOR” wyróżniający nasz kraj spośród innych wystawców. Przyznanie Polsce przedmiotowego tytułu łączy się m.in. z:

1. możliwością przygotowania 20 min. prezentacji na SIAL TV nt. polskich produktów spożywczych

2. odwiedzeniem polskiego pawilonu przez gości VIP

3. zamieszczeniem reklamy outdoor promującej polską żywność przed wejściem na tereny targowe

4. zamieszczeniem reklamy promującej polską żywność w magazynie targowym

5. przygotowaniem 2-godzinnego pokazu gotowania La Cuisine by SIAL – Culinary Demonstration

6. zamieszczeniem na podłodze naklejek kierujących do Polskiego Pawilonu

7. zamieszczeniem na drugiej stronie badge’y polskiego logo

8. dystrybucją powitalnego zestawu informacyjno-promocyjnego dla osób odwiedzających targi.

 

Dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Gospodarki oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Szanghaju przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego, udział Polski w targach SIAL China zostanie szeroko rozreklamowany poprzez zamieszczenie reklam wielkoformatowych w pobliżu terenów targów przy stacjach metra oraz w metrze.

 

Polscy przedsiębiorcy dzięki współpracy z Agencją Rynku Rolnego w ramach udziału w targach SIAL China 2015 będą mieli możliwość skorzystania z szeregu bezpłatnych przywilejów:

-         zlokalizowanie stoiska na specjalnie wyznaczonej dla Polski powierzchni wystawienniczej (jeden z zachodnich holi),

-         możliwość zgłoszenia „innowacyjnych produktów” do konkursu SIAL Innovation (zwycięzcy będą mogli sygnować swoje produkty logiem SIAL Innovation na całym świecie),

-         zamieszczenie informacji w specjalnie na tą okazję przygotowanym „katalogu polskich wystawców”, który będzie stanowił jeden z elementów informacyjno-promocyjnego zestawu powitalnego dystrybuowanego do odwiedzających targi,

-         przekazanie produktów na pokaz gotowania La Cuisine by SIAL – Culinary Demonstration (pokaz zostanie zorganizowany przez profesjonalnego polskiego kucharza z wykorzystaniem produktów przekazywanych przez polskich przedsiębiorców),

-         zamieszczenie reklamy firmy razem z logo w e-newslatter SIAL China (organizator zapewnia rozesłanie newsletter’a do bazy ponad 250 tys. kontaktów biznesowych).

 

OFERTA AGENCJI RYNKU ROLNEGO

Zachęcamy inne instytucje, w tym Urzędy Marszałkowskie oraz związki i organizacje branżowe zrzeszające przedsiębiorców z branży spożywczej do współpracy z Agencją Rynku Rolnego w związku z organizacją polskiego pawilonu narodowego.

 

Indywidualnych przedsiębiorców zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez Agencję Rynku Rolnego ofertą udziału w targach SIAL China 2015

pdf formularz zgłoszeniowy – umowa SIAL CHINA 2015, która w ramach pakietu podstawowego obejmuje m.in.:

- wynajem powierzchni wystawienniczej - 9 m² w ramach stoiska narodowego,

- wynajem zabudowy powierzchni wystawienniczej, zharmonizowanej ze stoiskiem wspólnym,

- wpis do katalogu targowego, opłatę rejestracyjną,

- tłumaczenie konsekutywne polsko-chińskie na stoisku,

- transport i spedycję 15 kg eksponatów wraz z ubezpieczeniem i odprawą celną,

- transport lokalny na trasie lotnisko – hotel – lotnisko i hotel – targi – hotel.

Cena pakietu podstawowego – 29 800,63 zł netto (36 654,78 zł brutto)

 

UWAGA!

Istnieje możliwość modyfikowania umowy w zakresie wynajmu mniejszej lub większej powierzchni wystawienniczej i/lub transportu większej ilości eksponatów lub produktów wymagających specjalnych warunków transportu.

 

Dzięki współpracy z ARR, oprócz ww. przywilejów wynikających z przyznania Polsce tytułu „POLAND – THE SPECIAL AMBER SPONSOR”, Przedsiębiorca otrzymuje również możliwość skorzystania z:

 1. usług oferowanych na stoisku informacyjnym organizowanym przez ARR gdzie planowane jest:
  1. włączenie próbek produktów i potraw Przedsiębiorców do degustacji i pokazów kulinarnych organizowanych na stoisku narodowym,
  2. prezentacja materiałów audiowizualnych Przedsiębiorcy na stoisku informacyjnym,
  3. serwis kawowy dla Przedsiębiorców i ich kontrahentów,
 2. rezerwacji:
  1. hotelu o standardzie minimum trzygwiazdkowym, w okresie nie dłuższym niż dwa dni przed rozpoczęciem i jeden dzień po dniu zakończenia działania promującego (nazwa i adres hotelu w załączeniu)
  2. biletu lotniczego (na trasie Warszawa – Szanghaj – Warszawa w wybranym przez ARR połączeniu lotniczym).

Koszty zakwaterowania i podróży ponosi Przedsiębiorca.

UWAGA! – Każdy z Przedsiębiorców zobowiązany jest we własnym zakresie złożyć wniosek wizowy umożliwiający pobyt w Chinach. Wszelkie niezbędne informacje nt. wnioskowania o wizę znajdą Państwo na stronie internetowej Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej http://pl.china-embassy.org/pol/lsyw/

Dane kontaktowe do Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej:

Wydział Konsularny przy Ambasadzie

ul. Bonifraterska 1 ( wejście od ul. Wałowej), Warszawa

Tel. 0048 22 6358333-5054

Fax. 0048 22 6354211

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Konsularny jest czynny w poniedziałki, środy, czwartki w godzinach:09:00-11:00

 

Warunkiem skorzystania z oferty ARR dotyczącej udziału w imprezie targowo – wystawienniczej SIAL China odbywającej się w dniach 6-8 maja 2015 jest:

 • Przekazanie kopii (skanu) podpisanego Formularza zgłoszeniowego - umowy stanowiącego równocześnie akceptację treści zawartej w niniejszej ofercie – formę oświadczenia woli w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego, który należy przekazać drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 27 lutego 2015 r., a następnie przesłanie oryginału za pośrednictwem poczty na adres:

AGENCJA RYNKU ROLNEGO

UL. NOWY ŚWIAT 6/12

00 – 400 WARSZAWA

Z dopiskiem: „BIURO WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ”

 • dokonanie wpłaty zaliczki w kwocie stanowiącej równowartość 30% łącznej zapłaty z tytułu organizacji działania promującego na rachunek bankowy Agencji Rynku Rolnego, wskazany w Formularzu zgłoszeniowym w ciągu 7 dni od dnia przesłania skanu wypełnionego formularza zgłoszeniowego, jednak nie później niż do dnia 6 marca 2015 r.

 

Ponadto poniżej przedstawiamy propozycje ARR dotyczące zakwaterowania oraz przelotów w ramach uczestnictwa w imprezie targowo – wystawienniczej SIAL China 2015 -

pdf propozycje dotyczące zakwaterowania i przelotu – SIAL China 2015

 

OSOBY DO KONTAKTU:

- w sprawie szczegółów udziału w targach - Pani Kinga Meresińska – Jeżewska, tel. 22/661-71-85 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- w sprawie rezerwacji miejsc noclegowych i biletów lotniczych - Pani Elwira Skwierczyńska, tel. 22/661-78-45, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.