Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

W dniach 21-24 czerwca odbywają się targi Food Taipei, które zaliczane są do największych międzynarodowych targów spożywczych na Tajwanie. W ramach targów Agencja Rynku Rolnego we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Taipei po raz drugi zorganizowała misję gospodarczą polskich przedsiębiorców.

23.06.2017 r.

Czytaj więcej...

16 czerwca br. w Kantonie rozpoczęły się międzynarodowe targi China International Food Exhibition.

Agencja Rynku Rolnego zorganizowała po raz pierwszy udział w IFE CHINA. Na wspólnym stoisku informacyjnym o powierzchni 90 m2, umieszczonym w centralnym punkcie hali 12 polskich firm zaprezentowało różne branże sektora rolno-spożywczego: soki, słodycze przetwory mleczne, przetwory owocowo-warzywne, napoje energetyczne, wina jabłkowe, cydry, które występowały na stoisku pod wspólnym hasłem Polska Smakuje.

22.06.2017 r.

Czytaj więcej...

W ramach bogatego programu towarzyszącego udziałowi  Polski w Wystawie Expo 2017 w Astanie w Kazachstanie  w dniu 17 czerwca 2017 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Polaków Kazachstanu.  Do stolicy Kazachstanu udała się polska delegacja parlamentarno-rządowa, w skład której weszli m.in. wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz senator Anna Maria Anders, sekretarz stanu w kancelarii premiera, pełnomocnik premiera ds.  dialogu międzynarodowego, a także prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasz Hołubowski.

21.06.2017 r.

Czytaj więcej...

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2017 r. miała miejsce wizyta przedstawicieli Stowarzyszenia Importerów Mięsa w Singapurze. W składzie znaleźli się przedstawiciele 3 firm  importujących mięso:  Leader Food Pte Ltd, Goodcrop Pte Ltd oraz Foodtrade Pte Ltd, a delegacji przewodniczył Prezes Stowarzyszenia Pan Alvin Kwek.

05.06.2017 r.

Czytaj więcej...

23 maja br. w Teheranie rozpoczęły się targi Iran Agrofood 2017. Jest to największa impreza  wystawiennicza dla branży rolno-spożywczej w Iranie. Sektor spożywczy targów skupia 619 wystawców z 24 krajów. Stoiska narodowe na targach zorganizowały Brazylia, Chiny, Hiszpania, Indie, Korea, Niemcy, Polska, RPA, Tajlandia i Włochy. W ramach powyższych targów ofertę prezentują jeszcze następujące branże: maszyny rolnicze, technologia przetwarzania i pakowania żywności oraz dodatki do żywności.

25.05.2017 r.

Czytaj więcej...

18 maja br. podczas uroczystej gali z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja Pan Zenon Kosiniak-Kamysz - Ambasador RP w Singapurze dokonał otwarcia pierwszej edycji Polish Food Festival w Singapurze.

22.05.2017 r.

Czytaj więcej...

17 maja br. rozpoczęła się jedna z największych imprez wystawienniczych skierowanych do branży spożywczej w Azji – SIAL CHINA 2017.

Organizowane przez ARR polskie stoisko narodowe jest położone w centralnym miejscu hali W4 kompleksu SNIEC w Szanghaju. Zajmuje powierzchnię ponad 270 m2, na której swoją  ofertę prezentuje blisko 30 polskich przedsiębiorców.

17.05.2017 r.

Czytaj więcej...

27 kwietnia 2017 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyło się całodniowe spotkanie informacyjne „Rynek spożywczy w Chinach. Szanse dla polskich firm.”, którego celem było przekazanie informacji na temat rynku spożywczego w Chinach przedsiębiorcom planującym uczestnictwo w targach branży spożywczej na terenie Chin w 2017 roku (SIAL China w Szanghaju, IFE China w Kantonie, ANUFOOD China i in.) oraz wejście ze swoimi produktami na rynek chiński.

04.05.2017 r.

Czytaj więcej...

W dniach 9 - 14 kwietnia 2017 r., w ramach realizacji działań promujących polskie artykuły rolno-spożywcze, Agencja Rynku Rolnego przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze po raz kolejny zorganizowała misję gospodarczą polskich przedsiębiorców branży rolno-spożywczej do Algierii oraz stoisko narodowe o powierzchni 72 m² na targach DJAZAGRO.

19.04.2017 r.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, iż do Agencji Rynku Rolnego wpłynęła informacja z Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wietnamie nt. poszukiwania przez wietnamską firmę polskich importerów produktów spożywczych z Wietnamu:

Firma Deboer Vietnam szuka polskich firm zainteresowanych importem produktów takich jak:

  1. Kawa – mielona lub ziarnista; Arabica i Robusta
  2. Pieprz czarny, chili czerwone, przyprawa do Satay
  3. Orzechy nerkowca, orzechy kakaowe
  4. Olej kokosowy
  5. Miód pszczeli
  6. Suszone/w cukrze owoce tropikalne: marakuja, mango, banan, ananas itp.

Firmy zainteresowane nawiązaniem kontaktu z wietnamskim partnerem proszone są o przesłanie informacji na adres a.kosiak(@)arr.gov.pl z podaniem danych kontaktowych.

W tytule wiadomości prosimy wpisać „Import produktów spożywczych z Wietnamu”.