Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

17 sierpnia 2017 r. rozpoczęły się targi Food Expo w Hongkongu, organizowane przez Hong Kong Trade Development Council. To jedna z największych imprez targowych sektora spożywczego w Azji. Udział w targach spożywczych Food Expo jest doskonałą okazją dla polskich przedsiębiorców, aby nawiązać kontakty handlowe w Hongkongu, a poprzez Hongkong z Chinami kontynentalnymi i innymi rynkami azjatyckimi.

 22.08.2017 r.

Czytaj więcej...

9 sierpnia br. w Ho Chi Minh City rozpoczęły się targi Vietfood and Beverage 2017. Jest to największa impreza  wystawiennicza dla branży rolno-spożywczej w Wietnamie. Oprócz firm polskich na targach stoiska zorganizowało 440 wystawców z Australii, Brazylii, Chin, Czech, Francji, Niemiec, Indii, Korei, Wietnamu, Włoch i wielu innych krajów. W ramach powyższych targów ofertę prezentuje jeszcze branża technologii przetwarzania i pakowania żywności (Propack Vietnam).

10.08.2017 r.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ambasadę RP w Algierii, w dn. 9 lipca br. algierskie Zrzeszenie Banków i Instytucji Finansowych ABEF skierowało do prezesów i dyrektorów generalnych algierskich banków nową listę produktów, dla których zwiększa się umiejscowienie transferów bankowych.

Krok ten został podjęty na skutek decyzji algierskiego ministra handlu i oznacza de facto zablokowanie eksportu do Algierii poniższych towarów spożywczych (importer nie będzie miał możliwości dokonania zgodnej z prawem płatności na rzecz eksportera, a towar nie zostanie wpuszczony na obszar celny Algierii).

31.07.2017 r.

Czytaj więcej...

W dniach 24-27 czerwca 2017 r. odbyła się misja gospodarcza polskich przedsiębiorców do Johannesburga w RPA, która połączona była z udziałem w targach Africa’s Big Seven – największej imprezie wystawienniczej dla przemysłu spożywczego w RPA.

05.07.2017 r.

Czytaj więcej...

16 czerwca br. w Kantonie rozpoczęły się międzynarodowe targi China International Food Exhibition.

Agencja Rynku Rolnego zorganizowała po raz pierwszy udział w IFE CHINA. Na wspólnym stoisku informacyjnym o powierzchni 90 m2, umieszczonym w centralnym punkcie hali 12 polskich firm zaprezentowało różne branże sektora rolno-spożywczego: soki, słodycze przetwory mleczne, przetwory owocowo-warzywne, napoje energetyczne, wina jabłkowe, cydry, które występowały na stoisku pod wspólnym hasłem Polska Smakuje.

22.06.2017 r.

Czytaj więcej...

W dniach 21-24 czerwca odbywają się targi Food Taipei, które zaliczane są do największych międzynarodowych targów spożywczych na Tajwanie. W ramach targów Agencja Rynku Rolnego we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Taipei po raz drugi zorganizowała misję gospodarczą polskich przedsiębiorców.

23.06.2017 r.

Czytaj więcej...

W ramach bogatego programu towarzyszącego udziałowi  Polski w Wystawie Expo 2017 w Astanie w Kazachstanie  w dniu 17 czerwca 2017 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Polaków Kazachstanu.  Do stolicy Kazachstanu udała się polska delegacja parlamentarno-rządowa, w skład której weszli m.in. wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz senator Anna Maria Anders, sekretarz stanu w kancelarii premiera, pełnomocnik premiera ds.  dialogu międzynarodowego, a także prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasz Hołubowski.

21.06.2017 r.

Czytaj więcej...

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2017 r. miała miejsce wizyta przedstawicieli Stowarzyszenia Importerów Mięsa w Singapurze. W składzie znaleźli się przedstawiciele 3 firm  importujących mięso:  Leader Food Pte Ltd, Goodcrop Pte Ltd oraz Foodtrade Pte Ltd, a delegacji przewodniczył Prezes Stowarzyszenia Pan Alvin Kwek.

05.06.2017 r.

Czytaj więcej...

23 maja br. w Teheranie rozpoczęły się targi Iran Agrofood 2017. Jest to największa impreza  wystawiennicza dla branży rolno-spożywczej w Iranie. Sektor spożywczy targów skupia 619 wystawców z 24 krajów. Stoiska narodowe na targach zorganizowały Brazylia, Chiny, Hiszpania, Indie, Korea, Niemcy, Polska, RPA, Tajlandia i Włochy. W ramach powyższych targów ofertę prezentują jeszcze następujące branże: maszyny rolnicze, technologia przetwarzania i pakowania żywności oraz dodatki do żywności.

25.05.2017 r.

Czytaj więcej...

18 maja br. podczas uroczystej gali z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja Pan Zenon Kosiniak-Kamysz - Ambasador RP w Singapurze dokonał otwarcia pierwszej edycji Polish Food Festival w Singapurze.

22.05.2017 r.

Czytaj więcej...