Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Kanton 2016

29 czerwca – 1 lipca 2016 r. odbyła się XVI edycja targów International Food Exhibition and Guangzhou Import Food Exhibition 2016 w Kantonie, które są największymi targami spożywczymi w regionie południowych Chin. Ubiegłoroczna edycja targów zgromadziła ponad 1300 wystawców z 55 krajów, w tym 42 % z Europy i ponad 60 tys. zwiedzających, wg prognoz organizatorów podczas edycji 2016 liczby te będą jeszcze wyższe.

 

07.07.2016 r.

Czytaj więcej...

Ambasada RP w Hanoi przekazała informację o wydaniu przez Delegaturę UE w Hanoi (DUE) przewodnika po umowie o wolnym handlu pomiędzy UE a Wietnamem (EVFTA). Publikacja składa się ze wstępu (stan współpracy gospodarczej UE-Wietnam) oraz rozwinięcia zawierającego praktyczne informacje nt. zapisów samego porozumienia, takich jak: okresy przejściowe, standardy sanitarne i fitosanitarne, metody rozwiązywania sporów handlowych, zamówienia publiczne, prawa własności intelektualnej, oznaczenia geograficzne, zasady pochodzenia. Wyszczególnia także sektory traktowane w sposób wyjątkowy, takie jak: farmaceutyki, alkohole i samochody.

24.06.2016 r.

Czytaj więcej...

W związku z planowanym wejściem w życie “Kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej pomiędzy Unią Europejską a Kanadą” (CETA), Kanada planuje rozpocząć proces konsultacji w sprawie przyszłego mechanizmu podziału przewidzianego w/w umową kontyngentu na import sera do Kanady.

23.06.2016 r.

Czytaj więcej...

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż w ramach realizacji Programu Promocji Ministerstwa Rozwoju, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Dżakarcie opracował publikację pt. ”Indonezja 2016 – Informator dla polskich eksporterów i inwestorów”. Celem informatora jest przybliżenie polskiemu przedsiębiorcy podstawowej wiedzy z zakresu spraw gospodarczych Indonezji, współpracy z Polską, regulacji, mechanizmów rynkowych, istotnych wydarzeń promocyjnych, perspektywicznych sektorów, jak również udzielenie porad dotyczących rozpoczynania i prowadzenia działalności na rynku indonezyjskim.

 22.06.2016 r.

Czytaj więcej...

Poniżej zamieszczamy prezentacje przedstawione podczas zorganizowanego przez Delegaturę UE w Malezji Halal Event, który miał miejsce w Kuala Lumpur w dniach 16-22 maja 2016 r. Prezentacje omawiają: perspektywy rozwoju branży produktów halal w Malezji (Halal Industry Development Malaysia), malezyjskie standardy halal, kwestie certyfikacji, audytu i akredytacji oraz rolę władz religijnych (JAKIM), kwestie akredytacji halal dla europejskich organizacji, możliwości inwestycyjne w branży halal (MIDA – Malaysian Industrial Development Authority), a także zagadnienia halal w kontekście kwestii weterynaryjnych oraz rolę Departamentu Weterynarii (DVS – Department of Veterinary Services Malaysia) w malezyjskim ministerstwie rolnictwa (Ministry of Agriculture and Agro-based Industry Malaysia).

Informujemy, iż Komisja Europejska prowadzi rekrutację do pierwszej edycji programu wsparcia działalności europejskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) w 2016 r. na rynkach wybranych krajów Azji Południowo-Wschodniej zatytułowanego: EU Business Avenues. Celem programu jest doprowadzenie do wejścia 1000 średnich i małych firm na rynek państw ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej).

Czytaj więcej...

W dniach 16-18 czerwca 2016 r. odbędzie się w Kenii 19 edycja wystawy FOOD HOSPITALITY&AGRICULTURE EXHIBITION, prezentującej nie tylko produkty żywnościowe, ale także technologie i sprzęt dla przemysłu spożywczego oraz branży hotelarskiej.

Czytaj więcej...

W tym roku w dniach 15 – 18 grudnia w Istambule odbędzie się już 8 edycja cieszącej się coraz większą popularnością Wystawa produktów naturalnych, ekologicznych i zdrowotnych EXPO NATURA 2016 ...

Czytaj więcej...

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dżakarcie poinformował o podwyższeniu przez władze Indonezji stawek celnych niektórych artykułów spożywczych oraz alkoholi.

27 lipca br. weszło w życie rozporządzenie nr 132/PMK.010/2015 Ministra Finansów RI wprowadzające podwyżkę stawek celnych na szereg importowanych artykułów...

Czytaj więcej...