Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Informujemy, iż Komisja Europejska prowadzi rekrutację do pierwszej edycji programu wsparcia działalności europejskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) w 2016 r. na rynkach wybranych krajów Azji Południowo-Wschodniej zatytułowanego: EU Business Avenues. Celem programu jest doprowadzenie do wejścia 1000 średnich i małych firm na rynek państw ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej).

Celem projektu jest wzmocnienie obecności europejskich MŚP w Azji Płd.-Wsch. Projekt zakłada m.in organizację misji biznesowych obejmujących do 50 firm w każdej z misji. W ramach EU Business Avenues uczestnicy mają zapewnione spotkania B2B z wyselekcjonowanymi, potencjalnymi partnerami, udział w sesjach networkingowych oraz spotkania z przedstawicielami władz. Ze środków unijnych pokrywana jest część kosztów logistyki wyjazdów (hotelowych i przelotu), a także kosztów ewentualnych tłumaczeń i dodatkowych materiałów.

Firmy zgłaszające się do udziału w programie powinny spełniać kilka warunków, m.in.: siedziba główna musi znajdować się na terenie UE; firma musi istnieć od co najmniej 5 lat i być w stanie przedstawić sprawozdania finansowe za ostatnie 3 lata; musi posiadać udokumentowaną historię współpracy międzynarodowej; powinna posiadać własną strategię rozwoju biznesu, w której można uwzględnić rynki Azji Południowo-Wschodniej; zasoby kadrowe i finansowe powinny sprostać wymogom rynków azjatyckich.

W misjach planowanych w ramach programu mogą uczestniczyć firmy reprezentujące następujące sektory: technologii wody i środowiska; zielonych technologii przy wytwarzaniu energii; budowlany; medyczny; żywności i żywienia; wzornictwa europejskiego; systemów informatyczno-komunikacyjnych.

Pierwsza misja w ramach projektu skierowana jest do firm obejmujących sektor technologii wody i środowiska i odbędzie się w dniach 11-15 lipca br. w Singapurze i Wietnamie.

 

Szczegółowe informacje nt. projektu, harmonogramu poszczególnych misji oraz formularz rejestracyjny dostępne są poprzez stronę internetową (informacje w języku angielskim): http://eeas.europa.eu/delegations/singapore/documents/news/20160218_01_en.pdf  oraz https://www.eu-gateway.eu/eu-gateway-business-avenues/apply-now?utm_source=sg&utm_medium=pressEC&utm_campaign=launch.

 

Ponadto dodatkowych informacji dot. programu udziela:

Pan Wojciech Chatys z Departamentu Promocji Gospodarczej, PARP.

Tel. 22 432 71 02;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.