Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

W Ustroniu 15 sierpnia 2017 r. odbyła się „I Międzynarodowa Wystawa Produktów Regionalnych”. Na miejskim rynku wystawione były produkty lokalne, regionalne, tradycyjne i ekologiczne producentów z Czech, śląska oraz z małopolski. Agencja Rynku Rolnego wzięła udział w wydarzeniu, organizując stoisko informacyjne.

Czytaj więcej...

W minioną sobotę (29.07.17 r.) stragan „Polska smakuje” był na wydarzeniu „Lata z Radiem” w Katowicach na Muchowcu. Odwiedzający mogli spróbować m.in. serów owczych, miodów, pieczywa oraz wędlin tradycyjnych.

Czytaj więcej...

W Muzeum ,,Górnośląski Park Etnograficzny’’ w Chorzowie w dn. 30.07.2017 r. odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych. Rozstrzygnięto również finał regionalny XVII edycji konkursu ,,Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów’’.

Czytaj więcej...

Popularyzacja wiedzy na temat kultury ludowej dawnych mieszkańców Górnego Śląska to cel wydarzenia „Wakacje w skansenie” na terenie Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego” w Chorzowie. 17 lipca 2017 roku odbyła się XXV edycja tej imprezy.

Czytaj więcej...

16 lipca w Muzeum ,,Górnośląski Park Etnograficznym’’ w Chorzowie odbyła się impreza plenerowa ,,Dzień Miodu’’. Podczas tego wydarzenia można było zakupić miody i wyroby pszczelarskie z całego kraju. W imprezie wzięli udział pszczelarze, przedstawiciele Związków Pszczelarskich oraz mieszkańcy woj. śląskiego.

Czytaj więcej...

W Katowicach – Murckach na Trutowisku 9 lipca 2017 r. odbyło się XVI Spotkanie Pszczelarzy Śląskich.

Czytaj więcej...

Na terenie Muzeum ,,Górnośląskiego Parku Etnograficznego’’ w Chorzowie, 10 lipca odbył się dziecięcy festyn pod hasłem ,,Uśmiech to zdrowie, każdy to powie’’ organizowany w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Na uczestników wydarzenia czekało m.in. stoisko Agencji Rynku Rolnego.

Czytaj więcej...

Jednym z działań informacyjno - promocyjnych pod hasłem ,,Polska Smakuje’’  jest udział ARR w imprezach plenerowych ,,Lata z Radiem’’ organizowanych przez Polskie Radio S.A.  w kilkunastu miastach Polski w okresie wakacji.

Czytaj więcej...

W Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział w Mikołowie w dniach 24-25.06.2017 r. odbyły się ,,XXXVIII DNI OTWARTYCH DRZWI’’.

Czytaj więcej...

W ramach XXII DNI MARKLOWIC w dniu 03.06.2017 r. odbył się IX Festiwal Śląskiego Kustu w roli głównej „Szaszłykowe wariacje” impreza promująca tradycyjne potrawy woj. śląskiego.

Czytaj więcej...

Informacje z Oddziałów Terenowych