Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

W dniach 5-8 sierpnia 2017 r. odbył się w Szczecinie trzeci finał regat The Tall Ships Races. Tegoroczna impreza, była największą żeglarską imprezą na świecie. Uczestniczyło w niej około 2,5 mln osób.

W Szczecinie pojawiło się ponad 70 najpiękniejszych żaglowców z całego świata. Tall Ships Races to okazja do poznania tradycji i klimatu pracy na dawnych oraz współcześnie budowanych żaglowcach. Szczeciński Finał Regat The Tall Ships Races objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Finał regat The Tall Ships Races to setki tysięcy odwiedzających szczecińskie Wały Chrobrego i Łasztownię, niesamowity widok przycumowanej w sercu miasta floty żaglowców i jachtów. W programie imprezy znalazło się mnóstwo atrakcji, zabaw, festiwali i koncertów gwiazd, wśród których byli m.in. Andrea Bocelli i Kayah. Łącznie podczas finału regat The Tall Ships Races w Szczecinie na mieszkańców i turystów czekało ponad 400 stoisk wystawców z całego kraju i świata.

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Szczecinie zorganizował podczas trwania Finału Regat The Tall Ships Races stoisko promocyjne, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci jak i rodziców za sprawą serialowego bohatera Chrumasa - „Ekipa Chrumasa”. Zorganizowane animacje i zajęcia edukacyjne dla dzieci nawiązywały do programów prozdrowotnych  realizowanych przez ARR „Owoce i warzywa w szkole”, „Mleko w Szkole”. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość zrobienia zdjęcia z fotobudki razem z Chrumasem. Stworzona została „strefa relaksu” promująca stronę i aplikację „Polska smakuje”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wystawców produkujących żywność jak i konsumentów.

Informacje z Oddziałów Terenowych