Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

W związku ze zbliżającymi się wakacjami młodzi gorzowianie wzięli udział w Konferencji Młodzieży pod nazwą „Wakacje bez zagrożeń”, które odbyło się 5 czerwca w Filharmonii Gorzowskiej. Spotkanie zorganizowała radna miasta i prezes Fundacji „Czysta Woda” pani Grażyna Wojciechowska.

Celem spotkania było uświadomienie młodzieży w sprawie potencjalnych zagrożeń, związanych z wolnym od nauki okresem letnim. „Miejcie odwagę posługiwać się rozumem” – apelowała organizatorka spotkania, cytując słowa Immanuela Kanta.

Wakacje to czas wielu nowych wrażeń, przygód i wyzwań, dlatego korzystając z letniego wypoczynku warto pamiętać o bezpieczeństwie swoim a także naszych bliskich. Korzystając ze sprzyjającej aury na placu przed obiektem przeprowadzono specjalne pokazy z udziałem strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Symulując wypadek drogowy, przedstawiono uczniom sposób prowadzenia działań służb ratunkowych i Policji podczas realizacji czynności na miejscu zaistnienia wypadku komunikacyjnego. Mundurowi przedstawiali zgromadzonym główne przyczyny powstawania wypadków drogowych oraz apelowali do młodych kierowców o rozważną jazdę oraz o unikanie brawury podczas jazdy samochodem.

Na spotkanie przybyli również przedstawiciele Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wielkopolskim, którzy poczęstowali zgromadzoną młodzież pysznymi jabłkami.

Informacje z Oddziałów Terenowych