Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego, w malowniczej dolinie przy granicy polsko- czeskiej w Kudowie Zdrój oraz sąsiadującym z nim czeskim Nachodzie w dniach 26-29.07odbył się II Festiwal CZ-PL. W wydarzeniu wziął udział Łukasz Hołubowski, Prezes Agencji Rynku Rolnego.

Festiwalowi towarzyszyły pokazy filmów czeskich w kinie plenerowym, panel dyskusyjny Kultura Smaku, plener malarski, a także koncert konkursowy, podczas którego polscy wykonawcy wykonywali znane polskie przeboje a czescy czeskie. W dniu 27 lipca w czeskim Nachodzie zorganizowano Śniadanie na Polskim Stole, w którym wziął  udział Prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasz Hołubowski.

Agencja Rynku Rolnego pod namiotem Polska Smakuje zgromadziła producentów zdrowej, regionalnej żywności, którzy przez trzy dni, częstowali odwiedzających swoimi produktami. Miody, naturalne oleje, chleb na zakwasie czy tłoczone soki można było nie tylko spróbować, ale również zakupić i cieszyć się ich smakiem w domowym zaciszu. Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu również uczestniczył w wydarzeniu rozpowszechniając informacje o aplikacji Polska Smakuje oraz z pomocą Ekipy Chrumasa zachęcał najmłodszych do zjadania warzyw i owoców. Każde dziecko odchodziło od stoiska nie tylko z wielkim uśmiechem na twarzy, ale również z pamiątką przypominającą o tym jak ważne w diecie są warzywa i owoce. Ponadto każde z nich otrzymało dolnośląskie jabłko. Stoisko odwiedził aktor Paweł Królikowski, który próbował i zachwalał dolnośląskie specjały.

Informacje z Oddziałów Terenowych