Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Zgodnie z lokalną tradycją 6 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Wilczycach, odbyło się XI Gminne Święto Plonów. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem korowodu dożynkowego spod budynku Urzędu Gminy w Wilczycach na stadion. Następnie odprawiona została uroczysta Msza Święta polowa, podczas której poświęcono chleb dożynkowy upieczony z tegorocznych zbóż oraz wieńce dożynkowe. Po mszy nastąpiła część oficjalna, na której gospodarze dożynek przekazali poświęcony chleb Wójtowi Gminy Robertowi Paluchowi, który rozdzielił kawałki pieczywa pomiędzy uczestników dożynek. Podziękował także rolnikom za trud ich pracy, którą cechuje sumienność i odpowiedzialność. Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody dla zwycięzców konkursów „Bezpieczna i piękna zagroda" oraz „Sołtys roku". Rozstrzygnięty został również konkurs  na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Święto, było także okazją do dyskusji o aktualnych problemach rolników.

Na placu, na którym odbywała się uroczystość, można było zapoznać się z ofertą firm i instytucji działających na rzecz rolnictwa. Agencję Rynku Rolnego reprezentował Jacek Toś Dyrektor Oddziału Terenowego w Kielcach. Zostało zorganizowane również stoisko informacyjne ARR, na którym pracownicy informowali zarówno o mechanizmach administrowanych przez agencję, a także o kampanii Polska Smakuje zapraszając jednocześnie do rejestracji na stronie internetowej.

Informacje z Oddziałów Terenowych