Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

W dniach 11-15 sierpnia 2017 r. w Poznaniu odbyła się jedenasta edycja Festiwalu Dobrego Smaku. Wydarzenie trwa pięć dni, bogate w wiele kulinarnych atrakcji. Centrum wydarzeń był poznański Stary Rynek. Agencja Rynku Rolnego OT w Poznaniu zorganizowała stoisko informacyjno-promocyjne pod nazwą Polska smakuje oraz  pokazy kulinarne Sebastiana Gołębiewskiego.

Na Starym Rynku w Poznaniu ustawione zostały kramy licznych wystawców oferujących przysmaki ze wszystkich regionów Polski. Skosztować można było serów z Wielkopolski, Kaszub czy Podhala, nalewek z Kampinosu i Lubelszczyzny, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin z Podlasia czy lubuskich i dolnośląskich win. Agencja Rynku Rolnego zorganizowała stoisko informacyjno-promocyjne pod nazwą „Polska smakuje” oraz  pokazy kulinarne Sebastiana Gołębiewskiego, z wykorzystaniem polskich produktów w nowoczesnej odsłonie. Zwiedzający mogli skosztować wspaniałych potraw takich jak: chłodnik,  kurczak w sosie barbeque z suszonymi śliwkami, sezamem i ciemnym piwem, gęsi z soczewicą i czarnuszką, sałatki z wędzonego suma oraz deseru z niepalonej kaszy gryczanej z owocami i miodem.

Wraz z  jedenastym festiwalem odbył się już jedenasty konkurs „Polska Nalewka Roku” – jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów nalewek domowych w Polsce. Odbywa się on nieprzerwanie od 2007 roku, a w gronie jego laureatów znajdują się uznani dziś mistrzowie polskiego nalewkarstwa. Odbyła się również degustacja białej kiełbasy parzonej z wody, z grilla i na inne sposoby oraz konkurs „Kaczka po poznańsku”.

 

Informacje z Oddziałów Terenowych