Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Podróż po smakach regionów trwa już siedemnasty rok. Ale tym razem konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” odbył się pod hasłem „Polska Smakuje”. W Białostockim Centrum Animacji i Kultury w dniu 17 maja b.r. odbyło się jego rozstrzygnięcie.

Głównym celem konkursu była identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Ważne było znalezienie i zachowanie narodowych specjałów, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność. 84 producentów z całego regionu zaprezentowało 129 produktów w czterech kategoriach. Laureatom konkursu Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku Jadwiga Zabielska wręczyła nagrody w postaci sprzętu AGD.

Dorobkiem szesnastu edycji konkursu jest zidentyfikowanie ponad 16 tysięcy regionalnych, tradycyjnych produktów. Konkurs udowodnił, jak wspaniałą i oryginalną żywność mogą zaoferować polscy producenci konsumentom nie tylko w kraju, ale również we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a nawet poza nią. Laureaci konkursu zdobywają rynek i prestiż – poprzez promocję w mediach ich wyroby dotarły m.in. do sieci ekskluzywnych sklepów z tradycyjną żywnością.

 

Informacje z Oddziałów Terenowych