Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

W pięknej scenerii Muzeum Warmii i Mazur na dziedzińcu Zamku w Olsztynie w dniu 8 kwietnia 2017 roku odbył się kiermasz „Wielkanocna Baba”. Wydarzenie  zorganizował Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych przy wsparciu Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie. Kiermasz został objęty Patronatem Honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Wśród przybyłych gości był Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński, doradca wojewody warmińsko-mazurskiego Marcin Domian. Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli: Damian Godziński – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Wiesław  Domian – Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz prezesi i dyrektorzy instytucji działających na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich. Agencję Rynku Rolnego reprezentował Dariusz Wasiela – Dyrektor OT w Olsztynie.

W wydarzeniu brało udział 15 Kół Gospodyń Wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas trwania kiermaszu odbywał się konkurs na  „Najpiękniejszą babę wielkanocną” zaprezentowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich.
           I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Lipowiec za Drożdżową babę wielkanocną z czekoladą i bakaliami,      
          II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Rostki za Tradycyjną babę wielkanocną,      
          III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Piecki za Babę rozaliową.

Dyrektor OT w Olsztynie  wręczył przedstawicielom Kół Gospodyń Wiejskich drobne upominki. W czasie wydarzenia funkcjonowało stoisko Agencji Rynku Rolnego, na którym pracownicy OT w Olsztynie prowadzili dla najmłodszych animacje dotyczące zdrowego trybu odżywiania i zachęcali rodziców do sprawdzenia, czy szkoły w których uczą się ich dzieci uczestniczą w programach „Mleko w szkole” oraz „Warzywa i owoce w szkole”. Stoisko OT odwiedził również Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy mogli zakupić ciasta i ozdoby wielkanocne oraz posłuchać występów zespołów ludowych.

 

ot olsztynot olsztyn

ot olsztynot olsztyn

ot olsztynot olsztyn

ot olsztynot olsztyn

ot olsztynot olsztyn

Informacje z Oddziałów Terenowych