Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Owocowo-warzywna rzeźba w pisaku” to kolejne wakacyjne wydarzenie sportowo-edukacyjne zorganizowane przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Lidzbarku. Impreza odbyła się 18 sierpnia 2017 roku na plaży miejskiej w Lidzbarku i uczestniczyły w niej dzieci oraz młodzież odpoczywająca na koloniach.

Liczne konkursy i zabawy przygotowane ARR zachęcały dzieci i ich opiekunów do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz popularyzowały Program dla szkół łączący dotychczasowe programy „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”. Główną konkurencją była tytułowa „Owocowo-warzywna rzeźba w piasku”, w której zadaniem rywalizujących drużyn było jak najdokładniejsze odwzorowanie w piasku wylosowanego owocu, bądź warzywa i przedstawienie jego właściwości pozytywnie wpływających na organizm człowieka. Równolegle odbywał się tez inne konkursy, m.in.: skaczące owocówki - skoki w workach, ścigające warzywka - pokonanie toru przeszkód na czas, owocowy slalom, wirujące owoce i warzywa - chusta animacyjna wśród owoców itp.

Drużyny rywalizowały o Puchar wesołego jabłuszka. Ponadto otrzr oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Agencję Rynku Rolnego. Puchar trafił do dzieci z Włocławka w woj. kujawsko-pomorskim. Podczas wydarzenia było również stoisko informacyjno-promocyjne ARR, na którym na uczestników czekały pyszne soki owocowo-warzywne i mleko oraz materiały dotyczące programów prozdrowotnych realizowanych przez ARR. W zabawie z dziećmi uczestniczyli: Agnieszka Warakomska-Poczobutt - Dyrektor Gabinetu Wojewody, Maciej Sitarek - Burmistrz Lidzbarka, Grzegorz Kierozalski - Dyrektor OT ANR w Olsztynie, Leszek Potorski - Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz Dariusz Wasiela - Dyrektor OT ARR Olsztyn.

Wydarzeniu towarzyszyły również regionalne media min.: TVP3 Olsztyn oraz Polskie Radio Olsztyn, które na czas wydarzenia udostępniło antenę. Relację można obejrzeć tutaj.

Informacje z Oddziałów Terenowych