Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Stragan „Polska smakuje” w piąty weekend wakacji (22-23.07.17 r.) zawitał na Pomorze. Koncerty „Lata z Radiem” odbyły się w Pucku i Krynicy Morskiej, gdzie w sobotni wieczór mieszkańcy i liczni turyści mieli okazję spróbować polskich produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych.

Na straganie „Polska smakuje” prezentowane były artykuły spożywcze wytwarzane przez pomorskich producentów. Każdy z prezentowanych produktów spełniał najwyższe normy jakości, o czym świadczyły wyeksponowane certyfikaty. Na odwiedzających stoiska czekały m.in. miody, ekologiczne zioła, tradycyjne wędliny i produkty mleczne, regionalne wyroby piekarnicze oraz produkty z runa leśnego. Ze względu na położenie geograficzne woj. pomorskiego nie mogło zabraknąć propozycji kulinarnych związanych z rybami bałtyckimi oraz wizytówką regionu jaką jest Truskawka Kaszubska.

Na zakończenie każdego dnia na scenie „Lata z Radiem” przeprowadzano konkurs dla publiczności, który tematycznie powiązany był z agencyjnym straganem. Na laureatów czekały nagrody sygnowane logo „Polska smakuje”.   

Informacje z Oddziałów Terenowych