Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

W dniu 7 czerwca br. na terenie GOWiR w Radawie k. Jarosławia, odbyła się impreza plenerowa: „Zdrowo Rosnę z Agencją Rynku Rolnego”. Organizatorem imprezy była Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Rzeszowie. Uczestniczyło w niej blisko tysiąc dzieci wraz z nauczycielami z  trzech powiatów. Celem pikniku była promocja zdrowego odżywiania poprzez zwiększenie zaangażowania dzieci i ich opiekunów w realizację programów: „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole” oraz aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży  szkolnej.

Oficjalnego otwarcia imprezy, dokonał Mariusz Trojak z-ca dyrektora ARR OT w Rzeszowie, podkreślając, że wykształcanie nawyków zdrowego odżywiania warto zacząć jak najwcześniej, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe. Proces wychowania wymaga poświęcenia i wielu wyrzeczeń, często rezygnacji z własnego komfortu. Ponieważ dzieci są znakomitymi obserwatorami i łatwo uczą się od nas co jemy i jak jemy. Tylko właściwa nasza postawa  ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Zdrowie dziecka zależy w dużej mierze od tego co je i jak dużo. Podstawowym źródłem witamin są właśnie owoce i warzywa oraz przetwory mleczne  m. in.  rozdawane w szkole w ramach realizowanych programów; „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. My dorośli powinniśmy pamiętać, że właściwe odżywianie oznacza zapewnienie organizmowi wszystkich niezbędnych składników.

Wśród współorganizatorów imprezy byli: Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu i Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu - który przygotował dla dzieci gorącą zupę warzywną, różne sałatki owocowo-warzywne, proziaki oraz soki z owoców i warzyw.

Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci, które przybyły na piknik uczestniczyły w licznych atrakcjach i konkursach m.in.: na najpiękniejszą rzeźbę z owoców i warzyw, z wiedzy o zdrowym odżywianiu, na piosenkę owocową czy  popisach artystycznych i licznych konkurencjach sportowych. Dużą atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia. Wszyscy zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali drobne nagrody sportowe , które  wręczał z-ca dyrektora OT ARR w Rzeszowie Mariusz Trojak.

Na stoisku Agencji Rynku Rolnego „Polska Smakuje”, przez cały czas imprezy dzieci mogły częstować się owocami, warzywami i sokami owocowym oraz jogurtami.  Uśmiechnięte buzie, nagrody, dyplomy i zdrowy duch sportowej rywalizacji sprawiły, że wszyscy uczestnicy imprezy uznali „Piknik w Radawie” za udany!

Informacje z Oddziałów Terenowych