Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Tradycyjne podsumowanie i uhonorowanie ciężkiej pracy rolników z terenu województwa mazowieckiego odbyło się w tym roku w Sierakowie koło Przasnysza.

W niedzielę 27 sierpnia na dożynki dotarły tysiące osób z całego Mazowsza, zachęconych bogatą oprawą obchodów święta plonów. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji rolników oraz mieszkańców województwa mazowieckiego koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery. Obchody rolniczego święta nie mogły się odbyć bez udziału delegacji wieńcowych i konkursu na najładniejszy wieniec dożynek w 2017 roku.

Dożynkom w Sierakowie towarzyszyły przasnyskie spotkania lotnicze, wystawy płodów rolnych i sprzętu rolniczego oraz kiermasz sztuki ludowej. Świętujący odwiedzali stoiska firm i instytucji związanych z rolnictwem, korzystali ze stoisk gastronomicznych, w tym z produktami tradycyjnymi, regionalnymi i lokalnymi. Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Warszawie reprezentował dyrektor Paweł Smoliński. Do późnych godzin popołudniowych funkcjonowało również stoisko informacyjno-promocyjne ARR.

Informacje z Oddziałów Terenowych