Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Na terenach Kujawsko Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie w dniach 13-14 maja 2017 r. już po raz kolejny odbyły się, przyjmowane z dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających, Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato na wsi”. Witając uczestników Targów Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Ryszard Kamiński, wskazał na te walory przyrodniczo – kulturowe województwa Kujawsko – Pomorskiego, które wyróżniając się bogactwem natury, pięknymi krajobrazami i ciągle żywą kulturą ludową, stanowią specyficzny produkt turystyczny naszego regionu.

Targi zaszczycili swoją obecnością znamienici goście, wśród których obecny był Jan Krzysztof Ardanowski, Poseł na Sejm RP,  przedstawiciele wojewódzkich władz administracyjnych i samorządowych, Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej oraz związków i organizacji rolniczych

Liczne kiermasze sadowniczo – ogrodnicze, stoiska twórców ludowych, pszczelarzy, gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych, oraz szeroka oferta środków do produkcji rolnej, cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Podczas targów rozstrzygnięto konkurs „Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Nagrody ufundowane przez Agencję Rynku Rolnego laureatom konkursu wręczył przedstawiciel OT Bydgoszcz. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyło Gospodarstwo Agroturystyczne Pani Katarzyny i Patrycji Przybylskiej za pierogi z okrasą kaczą i kaczkę faszerowana, II miejsce za pasztet gęsi oraz królika w maślance zdobyło „Siedlisko przy bukach”..

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy zorganizował stoisko informacyjno-konsultacyjne, na którym pracownicy OT udzielali informacji na temat administrowanych przez ARR mechanizmów. Zainteresowane osoby oprócz broszur informacyjnych otrzymały druki wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu materiału kwalifikowanego.

Informacje z Oddziałów Terenowych