Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

„Jagodowe trendy 2017” - XIII Międzynarodowa Konferencja Sadownicza, odbyła się w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Kraśniku w dniach 19 -20.01.2017r. To największe w Polce spotkanie producentów owoców miękkich zwanych popularnie „jagodowymi”.          

Patronat honorowy nad uroczystością objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W konferencji wzięli udział między innymi: Mirosław Maliszewski poseł na Sejm RP, Łukasz Kowalczyk Naczelnik Wydziału Produktów Ogrodniczych Departament Rynków Rolnych Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Grzegorz Kapusta Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Arkadiusz Szymoniuk Zastępca Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Tomasz Solis Wiceprezes Zarząd Główny Związku Sadowników RP, Paweł Kraciński Zakład Ekonomiki Ogrodnictwa Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Mariusz Socha Wicestarosta Kraśnicki.

Agencję Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Lublinie reprezentował Dyrektor Marek Wojciechowski.

Wykłady przygotowane przez profesorów wiodących ośrodków naukowych związanych z produkcją owoców jagodowych wysłuchali sadownicy, szkółkarze z kraju i z zagranicy.

Głównym tematem wydarzenia było przedstawienie nowych trendów w produkcji owoców jagodowych i pestkowych, ochrony roślin uprawnych, technologii produkcji, biostymulacji, zbiorów i przechowywania.

Pracownicy Sekcji Operacyjnej w czasie trwania konferencji prowadzili stoisko informacyjne, na którym można było zaopatrzyć się w biuletyny i broszury agencyjne, a także uzyskać informację o bieżącej działalności Oddziału Terenowego ARR w Lublinie.

W konferencji wzięło udział około 2 000 osób.

 

Informacje z Oddziałów Terenowych