Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Piknik Wieprzowy w Józefowie nad Wisłą odbył się 14 maja br. w czasie Święta Sadów. Wydarzenie patronatem honorowym objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. Organizatorami byli m.in. Lubelska Izba Rolnicza w Lublinie i Związek Sadowników RP. Impreza finansowana była ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Celem było promowanie wśród uczestników mięsa wieprzowego oraz jabłek. Podkreślano rolę, jaką na Lubelszczyźnie odgrywa produkcja sadownicza.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Krzysztof Dziewulski Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Sławomir Plis Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Piotr Burek Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej, Waldemar Banach Dyrektor Lubelskiej Izby Rolniczej, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim  oraz Urzędu Gminy w Józefowie nad Wisłą. Agencję Rynku Rolnego reprezentowały pracownice Sekcji Operacyjnej, prowadzące stoisko informacyjno-promocyjne, na którym udzielały informacji dotyczących mechanizmów i działań realizowanych przez Oddział Terenowy w Lublinie.

Odwiedzający Święto Sadów i Piknik Wieprzowy mogli skosztować licznych produktów regionalnych i tradycyjnych, w tym szarlotki janowskiej , która wpisana jest na listę prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W wydarzeniu udział wzięło ok. 1 000 osób.

Informacje z Oddziałów Terenowych