Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Dożynki Wojewódzkie odbyły się w dniu 27 sierpnia  2017 r. w Radawcu.

Czytaj więcej...

W   dniu 20.08.2017 w miejscowości Maliniec odbyły się obchody „Dzień Karpia Królewskiego”.

Czytaj więcej...

W dniu 20 sierpnia  2017 r. w Strzyżewicach odbyło się Gminne Święto Plonów – Dożynki Gminne. Podczas wydarzenia  można było spróbować potraw regionalnych i tradycyjnych przygotowanych przez koło gospodyń wiejskich.

Czytaj więcej...

Kolejny z cyklu briefingów prasowych Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (POPŻ) odbył się dnia 21.08.2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Czytaj więcej...

13 sierpnia 2017 r. w Tomaszowie Lubelskim, podczas imprezy plenerowej „Lato z Radiem”, został zorganizowany stragan „Polska Smakuje”. Zwiedzający mogli skosztować m.in. miodów, soków owocowych, bułeczek z kaszą jaglaną i soczewicą oraz wędlin tradycyjnych.

Czytaj więcej...

Festiwal kaszy „Gryczaki” odbył się w dniach 12-13 sierpnia 2017 r. w parku „Misztalec” w Janowie Lubelskim.

Czytaj więcej...

Na zaproszenie Lubelskiej Izby Rolniczej i Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ośrodku Szkoleniowym w Grabanowie dnia 10 lipca br. odbyło się spotkanie Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka z producentami świń z rejonu objętego ASF oraz z przedstawicielami instytucji działających w sektorze rolnym.

Czytaj więcej...

Pierwsza Wojewódzka Wystawa Koni Ras Zimnokrwistych odbyła się 9 lipca br. w Łuszczowie Drugim.

Czytaj więcej...

Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie organizowana przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego połączona z Dniem Otwartych Drzwi odbyła się w dniach 30 czerwca – 2 lipca br.

Czytaj więcej...

Dzień Otwartych Drzwi Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na stałe wpisuje się w kalendarz imprez plenerowych atrakcyjnych dla producentów rolnych i odwiedzających gości. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w dniu 25.06.2017 r. w Końskowoli.

Czytaj więcej...

Informacje z Oddziałów Terenowych