Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 


KIELCE


W dniu 10-go marca br. w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Radlinie odbyły się Lekcje Zdrowia pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Od samego rana w całej szkole unosił się zapach szczypiorku, papryki, ogórka. Stoły uginały się od zdrowych i smacznych owoców i warzyw. Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Kielcach razem z nauczycielami przeprowadziła w szkole Lekcje Zdrowia, których tematem przewodnim było zdrowe odżywianie. Zajęcia miały  za zadanie przekonać dzieci do jedzenia produktów o wysokiej wartości odżywczej oraz pokazać, że przygotowywanie zdrowych posiłków nie jest wcale trudne. Część teoretyczna przeprowadzona była w formie zabawy podczas, której uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Następnie odbyła się część praktyczna – przygotowanie smacznych i zdrowych kanapek. Dzieci samodzielnie kroiły, układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne wzory . Przygotowane arcydzieła wyglądały bardzo apetycznie. Kolejną atrakcją było przygotowanie przez dzieci z pomocą nauczycieli  soków owocowo-warzywnych. Spotkanie zakończyło się degustacją kolorowych, bogatych w witaminy kanapek oraz smacznych soków.

Agencja Rynku Rolnego przygotowała również upominki, które sprawiły dzieciom dużą radość.

 

 


OLSZTYN


Propagowanie zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych to główny cel „Lekcji Zdrowia”, którą Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie zorganizował 9 marca 2017r. W zajęciach uczestniczyły dzieci integracyjne z klasy III w Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi w Olsztynie. Jest to największa szkoła integracyjna w woj. warmińsko-mazurskim. Podczas wspólnej zabawy uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach plastycznych i quizach mleczno-owocowych. Konkursy były dla dzieci okazją do wymiany własnych ciekawych spostrzeżeń dotyczących zasad prawidłowego odżywiania oraz zdobycia nowej wiedzy o produktach mlecznych i owocowych i ich wpływie na rozwój organizmu młodego człowieka. Aktywność wszystkich dzieci została nagrodzona drobnymi nagrodami, które wręczył Dariusz Wasiela – Dyrektor OT oraz wspólną degustacją produktów mlecznych na zakończenie lekcji. Tematem zdrowego odżywiania zainteresowała się również regionalna TVP3 Olsztyn, której ekipa była obecna podczas zajęć i w głównym wydaniu „Informacji” zamieściła relację z wydarzenia.

 

Wydanie główne Informacji TVP 3 Olsztyn (relacja z wydarzenia)

 

 


ŁÓDŹ


Marzec to miesiąc, w którym pracownicy Agencji Rynku Rolnego poprowadzili w Szkole Podstawowej w gminie Dobroń w województwie łódzkim kolejną „Lekcję Zdrowia”. Uczniowie klasy II, wykazali się sporą wiedzą na temat prawidłowego odżywiania i właściwego trybu życia. Warto zaznaczyć, że nasze edukacyjne „Lekcje Zdrowia” cieszą się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno uczniów jak również ich wychowawców. Część teoretyczna prowadzona przez pracowników OT ARR w Łodzi była przeplatana zabawą wdrażającą prawidłowe nawyki żywieniowe wśród uczniów. Spotkanie zakończyło się degustacją „specjałów”, które dzieci same miały możliwość przygotować z niewielką pomocą dorosłych. Na zakończenie maluchy otrzymały dyplomy uznania z rąk Pani Grażyny Czyżak Z- cy Dyrektora ARR OT w Łodzi.

Najważniejsze jest to, że przekazując dzieciom wiedzę o naturalnych produktach, kształtując umiejętności i postawy sprzyjające aktywności fizycznej, wpływamy na ich zdrowy styl życia i pracy, a tym samym całego społeczeństwa.

 

 

Informacje z Oddziałów Terenowych