Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Uprzejmie informujemy, iż do Agencji Rynku Rolnego wpłynęła informacja o planowanej misji  przyjazdowej chińskich importerów – około 8-10 firm – organizowanej w czerwcu br., przez firmę Spring Forest Food/Snacks.

W związku z tym poszukujemy polskich producentów niżej wymienionych produktów:

28.04.2017 r.

Czytaj więcej...

W dniach 9 - 14 kwietnia 2017 r., w ramach realizacji działań promujących polskie artykuły rolno-spożywcze, Agencja Rynku Rolnego przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze po raz kolejny zorganizowała misję gospodarczą polskich przedsiębiorców branży rolno-spożywczej do Algierii oraz stoisko narodowe o powierzchni 72 m² na targach DJAZAGRO.

19.04.2017 r.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, iż do Agencji Rynku Rolnego wpłynęła informacja z Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wietnamie nt. poszukiwania przez wietnamską firmę polskich importerów produktów spożywczych z Wietnamu:

Firma Deboer Vietnam szuka polskich firm zainteresowanych importem produktów takich jak:

  1. Kawa – mielona lub ziarnista; Arabica i Robusta
  2. Pieprz czarny, chili czerwone, przyprawa do Satay
  3. Orzechy nerkowca, orzechy kakaowe
  4. Olej kokosowy
  5. Miód pszczeli
  6. Suszone/w cukrze owoce tropikalne: marakuja, mango, banan, ananas itp.

Firmy zainteresowane nawiązaniem kontaktu z wietnamskim partnerem proszone są o przesłanie informacji na adres a.kosiak(@)arr.gov.pl z podaniem danych kontaktowych.

W tytule wiadomości prosimy wpisać „Import produktów spożywczych z Wietnamu”.

W dniu 28 lutego br. w centrali Agencji Rynku Rolnego odbyło się szkolenie organizowane we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczące realizacji projektów z wykorzystaniem środków UE. Spotkanie otworzył Prezes ARR Pan Łukasz Hołubowski, który przedstawił planowane działania promocyjne ARR na rynkach zagranicznych w 2017 r., w tym w ramach Branżowego programu promocji.

02.03.2017 r.

Czytaj więcej...

BWE

15 lutego 2017 r. rozpoczęła się 51. edycja targów Supermarket Trade Show w Tokio. W ramach realizacji działań promujących polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych Agencja Rynku Rolnego we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio zorganizowała podczas targów stoisko narodowe.

15.02.2017 r.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że Agencja Rynku Rolnego otrzymała z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu Ambasady RP w Republice Południowej Afryki informację o możliwości realizacji przez polskie firmy poniższych projektów inwestycyjnych w prowincji Mpumalanga:

Czytaj więcej...

Spotkanie z Radcami Rolnymi

Zgodnie z coroczną tradycją, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, odbyło się spotkanie świąteczne z przedstawicielami Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, innych współpracujących resortów i instytucji, ambasad i organizacji branżowych. Spotkanie dotyczyło działań Agencji Rynku Rolnego w roku 2016, jak również planów na 2017 r.

12.12.2016 r.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że w styczniu 2016 r. algierska firma państwowa ONIL zmieniła procedury importu mleka w proszku wprowadzając  m.in. system preselekcji dostawców zagranicznych.

W prasie algierskiej w dn. 22 listopada br. ukazała się następująca informacja:

W ramach rozszerzania tzw. short - listy dostawców, ONIL ogłasza ograniczony przetarg międzynarodowy na  preselekcję nowych dostawców następującego asortymentu:

  • Odtłuszczone mleko w proszku
  • Mleko w proszku pełne  z zawartością  26% tłuszczu
  • MGLA (butter oil)

Czytaj więcej...

Anufood

Rozpoczęły się najważniejsze w Północnych Chinach targi importowanej żywności i jedne z najważniejszych targów w tym zakresie w całych Chinach – Anufood China 2016. Polska jest oficjalnym partnerem  tegorocznej edycji.

16.11.2016 r.

Czytaj więcej...

Generalny Urząd ds. Nadzoru nad Jakością, Inspekcją i Kwarantanną Chińskiej Republiki Ludowej (AQSIQ) w dniu 9 listopada 2016 r. poinformował Ambasadę RP w Pekinie, że polskie świeże jabłka zostały dopuszczone do eksportu na rynek chiński.

Czytaj więcej...

Ponad 1200 wystawców z kilkudziesięciu Państw, w tym kilkanaście firm polskich szuka kontrahentów na Bliskim Wschodzie podczas targów Speciality Food w Dubaju, łączących poprzez trzy wydarzenia wystawiennicze – Speciality Food Festival, Yummex i Seafex – trzy obszary produkcji spożywczej – produkty ekskluzywne, słodycze i owoce morza. Dominują wystawcy z branży słodyczowej, ciastkarskiej, owocowej (z produktami liofilizowanymi), producenci czekolady, soków i syropów owocowych.

07.11.2016 r.

Czytaj więcej...

Olimpiada

Od 21 do 25 października trwała 24 Olimpiada Kulinarna w Erfurcie. Jest to jeden z najważniejszych i  najbardziej prestiżowych konkursów w świecie kulinarnym.

Czytaj więcej...

Sial ParisPrezes Agencji Rynku Rolnego - Łukasz Hołubowski wraz z Ambasadorem RP w Paryżu - Dariuszem Wiśniewskim, otworzyli polskie stoisko narodowe na targach SIAL PARIS (Salon International de l'Alimentation).  Jest to jedna z największych i  najbardziej  prestiżowych światowych imprez rolno-spożywczych.

Czytaj więcej...

ANNAPOORNA 2016Agencja Rynku Rolnego zorganizowała misję gospodarczą połączoną z wystąpieniem targowym podczas targów ANNAPOORNA World of Food India w Mumbaju, która odbyła się w dniach 21-24 września 2016 r.

Czytaj więcej...

Polagra27 września na targach Polagra obfitował w wydarzenia skierowane do przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją na rynki zagraniczne. Prezes ARR Łukasz Hołubowski uczestniczył w spotkaniu z gośćmi zagranicznymi w ramach Dnia Egiptu.

Czytaj więcej...

11 polskich ekspertów programu „Smaki Europy – jakość i tradycja”  na targach Food Hospitality World w Kantonie prezentowało najlepszą jakość europejskiego mięsa, owoców i warzyw.

Podczas tegorocznej edycji targów FHW doskonałą jakością, wspaniałym smakiem polskiej żywności  oraz gotowością do wejścia na chiński rynek jej producentów specjaliści z programu „Smaki Europy” zachęcali chińskich biznesmenów do współpracy.

26.09.2016 r.

Czytaj więcej...

W dniach 10-13 sierpnia 2016 r. w ramach realizacji działań promujących polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych, Agencja Rynku Rolnego zorganizowała misję gospodarczą połączoną z wystąpieniem targowym podczas 20 edycji targów „Vietfood & Beverege - Propack Vietnam” w Ho Chi Minh w Wietnamie.

19.08.2016 r.

Czytaj więcej...