Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

Możliwości inwestycyjne w sektorze rolnictwa w Republice Armenii

Informujemy, że otrzymaliśmy informację na temat możliwości inwestycyjnych w sektorze rolnictwa w Armenii. Poniżej znajdziecie Państwo materiały informacyjne przekazane przez Ambasadę RP w Erywaniu..

 

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem szczegółowych informacji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikami Ambasady RP w Erywaniu:

e-mail: erewan.amb.sekretariat(at)msz.gov.pl

Strona internetowa Ambasady: http://www.erywan.msz.gov.pl/pl/p/erywan_am_a_pl/

 


Targi Interfood&Drink w Bułgarii

Informujemy, że w dniach 8-11 listopada 2017 r. odbędzie się w Sofii w Bułgarii 16-ta edycja Międzynarodowej Wystawy INTERFOOD & DRINK. Wydarzeniami towarzyszącymi INTERFOOD & DRINK będą: MEATMANIA, THE WORLD OF MILK, SALON DE VIN, BULPEK and SIHRE.

15-ta edycja w 2016 r. zgromadziła 416 bułgarskich i zagranicznych wystawców w 6 halach wystawowych; 362 firmy z 32 krajów (m.in. Niemcy, Grecja, Katar, Macedonia, Korea, Włochy, Hiszpania, Argentyna, Holandia); 21 160 odwiedzających.

W dniach targowych zorganizowano wiele wydarzeń towarzyszących m.in. dwustronne spotkania biznesowe, które przyciągnęły 120 spółek z 16 krajów. Podobne spotkania będą odbywać się w 2017 i mogą stanowić doskonałą okazję do nawiązania relacji handlowych z partnerami z całego świata. Ponadto planowane są seminaria tematyczne, warsztaty, konkursy kulinarne, degustacje.

Podczas Interfood&Drink zwiedzający mają okazję zapoznać się z szerokim asortymentem produktów żywnościowych, napojów, dodatków do żywności, ale także poznać m.in. najnowsze standardy opakowań, etykietowania itp.

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie targów: Interfood&Drink

 


Informator z zakresu prawa własności intelektualnej

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na stronie stronie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości zamieszczony został Informator z zakresu prawa własności intelektualnej, przygotowany w ramach projektu „Nauka a biznes, czyli jak wdrażać i chronić innowacyjne pomysły”.

Link do strony: http://www.nauka-a-biznes.pl/publikacja

 


Brytyjska firma poszukuje producentów/dostawców produktów spożywczych

 

Brytyjska firma poszukuje producentów lub dostawców współpracujących z dyskontami spożywczymi lub sklepami detalicznymi.

Poszukiwani są dostawcy następujących kategorii produktów:

   • produkty w puszkach (np. owoce, warzywa, zupy, mięso, ryby),
   • czekolada, wyroby cukiernicze, ciasta i ciastka,
   • napoje bezalkoholowe i soki,
   • sosy i przyprawy,
   • suszone nasiona roślin strączkowych.

Firmy z woj. mazowieckiego zainteresowane współpracą proszone są o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pozostałe firmy PARP zachęca do kontaktu z właściwymi ośrodkami, których listę znajdą Państwo TU.,

29.08.2016 r.


 

PDF Informacja z Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu nt. możliwości inwestycyjnych w regionie Kanału Sueskiego (w jęz. angielskim) (.pdf)