Współpraca międzynarodowa

Materiał
siewny

Organizacja rynku mleka

PROW

Współpraca międzynarodowa

Owoce
i warzywa
w szkole

Mleko
w szkole

Pomoc
Żywnościowa

Analizy
i prognozy rynkowe

Rejestracja przedsiębiorców

Embargo rosyjskie

 

 

 Poszukiwani polscy producenci zainteresowani nawiązaniem współpracy z importerami z Chin

Uprzejmie informujemy, iż do Agencji Rynku Rolnego wpłynęła informacja o planowanej misji  przyjazdowej chińskich importerów – około 8-10 firm – organizowanej w czerwcu br., przez firmę Spring Forest Food/Snacks.

W związku z tym poszukujemy polskich producentów niżej wymienionych produktów:

 1. Mleko UHT,
 2. Jogurty,
 3. Soki,
 4. napoje (bezalkoholowe),
 5. przekąski tj. chipsy itp,
 6. ciastka,

którzy są zainteresowani wzięciem udziału w rozmowach biznesowych, organizowanych w ramach ww. misji.

Wszystkie firmy zainteresowane, proszę o przesłanie swojej oferty produktowej lub katalogu na adres:

eksporter(@)arr.gov.pl wraz z  podaniem danych kontaktowych.

W tytule wiadomości prosimy wpisać „Spring Forest Food/Snacks”.

Na Państwa katalogi czekamy do 5 maja 2017r.


 

Międzynarodowe Targi BELAGRO 2017 6-10 czerwca 2017 r. Mińsk, Białoruś

Uprzejmie informujemy, że w dniach 6-10 czerwca 2017 r. w Mińsku na Białorusi odbędzie się 27 edycja międzynarodowych targów BELAGRO - największa w regionie wystawa branży rolnej.

Główną tematyką tej imprezy wystawienniczej jest przemysł rolno-spożywczy w szerokim zakresie (obejmuje wszystkie aspekty w/w przemysłu począwszy od uprawy, poprzez zarządzanie, produkcję, pakowanie, aż po dystrybucję).

Tegoroczna impreza podzielona została na następujące sekcje tematyczne:

  • urządzenia, maszyny i technologie dla rolnictwa,
  • produkcja rolna, żywność, mięso, mleko, ryby, piekarnictwo, słodycze, konserwy, owoce, warzywa, pokarmy dla dzieci, napoje, zdrowa żywność, itp.
  • chemia rolnicza, środki ochrony roślin,
  • preparaty weterynaryjne i lekarstwa,
  • pasze i dodatki paszowe,
  • zootechnika,
  • konstrukcje budowlane,
  • ziarno, rośliny, urządzenia energetyczne,
  • literatura branżowa,
  • chłodnictwo,
  • opakowania, maszyny do pakowania i sortowania
  • pszczelarstwo,
  • urządzenia do produkcji pożywienia i hodowli zwierząt,
  • inne.

Jednocześnie w ramach BELAGRO 2017 odbędzie się Międzynarodowa specjalistyczna wystawa biogazu BIOGAZ 2017 ukierunkowana głównie na: transport, przechowywanie, przetwarzanie, utylizacja biogazu.

Uprzejmie informujemy, iż podczas w/w targów Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Mińsku planuje organizację stoiska informacyjno-promocyjnego, oraz deklaruje pomoc organizacyjną w przypadku zainteresowania udziałem.

Organizator targów: JSC "Minskexpo", IFWexpo Heidelberg GmbH

Szczegółowe informacje dotyczące targów dostępne są na stronie internetowej organizatora pod adresem: www.minskexpo.com

 

W przypadku zainteresowania udziałem w targach oraz dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z:

Panem Piotrem Masajło

I Sekretarz

Kierownik Wydziału

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Mińsku

ul. Valadarskaha 6, 22030 Mińsk

Republika Białoruś

tel: (+375 17) 200 27 72

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

TARGI BRANŻY ROLNO-SPOŻYWCZEJ IFEX 2017 NA FILIPINACH

Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-21 maja br. w Manili na Filipinach odbędą się targi branży rolno-spożywczej - IFEX 2017, podczas których WPHI w Kuala Lumpur organizuje niewielkie stoisko informacyjno-promocyjne (9m2) w ramach pawilonu Unii Europejskiej. 

Istnieje możliwość nadsyłania materiałów promocyjnych oraz ewentualnego osobistego uczestnictwa. WPHI będzie mógł udostępnić stoisko do rozmów z potencjalnymi partnerami. Wystawa IFEX może stanowić także okazję do zapoznania się z rynkiem spożywczym Filipin. 

Więcej informacji nt. targów: (http://www.ifexphilippines.com/en/index.php)

WPHI w Kuala Lumpur sugeruje udział przede wszystkim producentów półwyrobów do dalszej produkcji (mączki, barwniki, spulchniacze, mleko i serwatka w proszku, żywność konserwowana, itd.), a także dodatków spożywczych. W dalszej kolejności słodycze, żywność śniadaniowa i napoje. Podczas targów prezentowane będą także technologie przetwórstwa żywności, a także technologie żywienia, w tym bogata oferta dla sektora HoReCa. Należy pamiętać, że Filipiny zamieszkuje 100 milionów mieszkańców, aczkolwiek nadal na rynku dominuje żywność azjatycka. 

Ze względu na wymóg uzyskania zezwolenia na eksport mięsa oraz przeprowadzenia procedury PRA dla każdego rodzaju świeżych owoców i warzyw, prezentacja tego rodzaju produkcji przed uzyskaniem stosownych dokumentów nie jest zalecana. 

Zainteresowanych przedsiębiorców prosimy o wstępny kontakt z WPHI w Kuala Lumpur, a wysyłkę materiałów wyłącznie w języku angielskim prosimy dokonywać kurierem bezpośrednio na Filipiny, na adres: 

Mr. Fernandino T. Lising
Honorary Consul of Poland
Honorary Consulate of the Republic of Poland in Manila
UPI Building 1, One Fort Santiago,
Sta. Clara Str., Intramuros, Manila
Philippines 

z dopiskiem - "for IFEX 2017" i oczywiście “No Commercial Value”. 

WPHI zwraca się z prośbą o taką aranżację przesyłki, aby nie było konieczności ponoszenia kosztów jej odbioru lub dowozu. 

W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z WPHI w Kuala Lumpur: 

Tel.: (+603) 4043 0940

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://malaysia.trade.gov.pl/pl


Poszukiwani polscy importerzy zainteresowani zakupem produktów spożywczych z Wietnamu!

Uprzejmie informujemy, iż do Agencji Rynku Rolnego wpłynęła informacja z Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wietnamie nt. poszukiwania przez wietnamską firmę polskich importerów produktów spożywczych z Wietnamu:

Firma Deboer Vietnam szuka polskich firm zainteresowanych importem produktów takich jak:

 1. Kawa – mielona lub ziarnista; Arabica i Robusta
 2. Pieprz czarny, chili czerwone, przyprawa do Satay
 3. Orzechy nerkowca, orzechy kakaowe
 4. Olej kokosowy
 5. Miód pszczeli
 6. Suszone/w cukrze owoce tropikalne: marakuja, mango, banan, ananas itp.

Firmy zainteresowane nawiązaniem kontaktu z wietnamskim partnerem proszone są o przesłanie informacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem danych kontaktowych.

W tytule wiadomości prosimy wpisać „Import produktów spożywczych z Wietnamu”.


Targi WorldFood Azerbaijan 2017, Baku w Azerbejdżanie

Informujemy, że w dniach 17-19 maja 2017 r. odbędzie się w Baku w Azerbejdżanie, 23-cia edycja Międzynarodowych Targów WorldFood Azerbaijan 2017. Wydarzeniami towarzyszącymi WorldFood będą: WorldFoodtech, WorldDrink oraz HalalFood.

Podczas tegorocznej edycji Targów, Ambasada RP w Baku organizuje stoisko promocyjno – informacyjne z możliwością bezpłatnego udziału polskich producentów branży rolno – spożywczej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w stoisku zorganizowanym przez Ambasadę RP w Baku, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikami Ambasady:

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa targów WorldFood w Baku:  http://www.worldfood.az/en-content/7.html


Targi Interfood&Drink w Bułgarii

Informujemy, że w dniach 8-11 listopada 2017 r. odbędzie się w Sofii w Bułgarii 16-ta edycja Międzynarodowej Wystawy INTERFOOD & DRINK. Wydarzeniami towarzyszącymi INTERFOOD & DRINK będą: MEATMANIA, THE WORLD OF MILK, SALON DE VIN, BULPEK and SIHRE.

15-ta edycja w 2016 r. zgromadziła 416 bułgarskich i zagranicznych wystawców w 6 halach wystawowych; 362 firmy z 32 krajów (m.in. Niemcy, Grecja, Katar, Macedonia, Korea, Włochy, Hiszpania, Argentyna, Holandia); 21 160 odwiedzających.

W dniach targowych zorganizowano wiele wydarzeń towarzyszących m.in. dwustronne spotkania biznesowe, które przyciągnęły 120 spółek z 16 krajów. Podobne spotkania będą odbywać się w 2017 i mogą stanowić doskonałą okazję do nawiązania relacji handlowych z partnerami z całego świata. Ponadto planowane są seminaria tematyczne, warsztaty, konkursy kulinarne, degustacje.

Podczas Interfood&Drink zwiedzający mają okazję zapoznać się z szerokim asortymentem produktów żywnościowych, napojów, dodatków do żywności, ale także poznać m.in. najnowsze standardy opakowań, etykietowania itp.

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie targów: Interfood&Drink

 


Polsko-Egipskie Forum Gospodarcze

W związku z wizytą w dniach 16 – 17 marca 2017 r. w Warszawie Ministra Handlu i Przemysłu Arabskiej Republiki Egiptu, Pana Tareka Kabila organizowane jest Polsko – Egipskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się 17 marca 2017 r. (tj. piątek) o godz. 10.00 w warszawskim hotelu Marriott (Al. Jerozolimskie 65/79).

Osoby zainteresowane udziałem w Forum uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji poprzez formularz, który znajduje się w poniższym linku:

` http://www3.paiz.gov.pl/konferencje/?Poland-Egypt_Economic_Forum

 

W Forum uczestniczyć będą mogły wyłącznie osoby, które zarejestrowały się poprzez formularz. Rejestracja jest otwarta do 15 marca 2017 roku. Liczba miejsc na spotkanie ograniczona.

Poniżej program przedmiotowego Forum (w jęz. angielskim).


Katarska Międzynarodowa Wystawa Rolnictwa AGRITEQ

Uprzejmie informujemy, że w dniach 22-25 marca 2017 r. w Dosze, w Katarze odbędzie się V Katarska Międzynarodowa Wystawa Rolnictwa (AGRITEQ).

Wystawa, organizowana przez Ministerstwo Spraw Miejskich i Środowiska Kataru, jest cyklicznym wydarzeniem służącym prezentacji szeroko pojętego sektora rolno-spożywczego. Obejmuje swoim spektrum rolnictwo i sadownictwo (w tym organiczne), hodowle, rybołówstwo, przemysł spożywczy, przemysł budowy maszyn rolniczych, technologie irygacyjne, technologie informatyczne o zastosowaniu w rolnictwie, sektor budowlany (m.in. magazyny, silosy, chłodnie, szklarnie, zakłady przetwórcze).

Międzynarodowa Wystawa Rolnictwa (AGRITEQ) to idealne miejsce do przedstawienia swojej oferty eksportowej, jak również do nawiązania kontaktów biznesowych na rynku katarskim, jak również możliwość realizacji wspólnych projektów na rynkach krajów Zatoki Perskiej, Afryki Wschodniej, Azji, m.in. w oparciu o katarskie kontakty i kapitał.

Miejsce targów: Doha Exhibition and Convention Center, Qatar

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://agriteq.com/home.php


Targi branży mięsnej Meatup w Wielkiej Brytanii

Poniżej znajdą Państwo zaproszenie do udziału w targach branży mięsnej „Meatup”, które odbędą się w Wielkiej Brytanii w dniach 24-25 maja 2017 r.

 

Więcej szczegółowych informacji nt. targów na stronie internetowej: www.meatup.co.uk.


Informacja nt. wydarzeń targowych i konferencyjnych, które w 2017 roku odbywać będą się w okręgu konsularnym KG RP w Chengdu.

Agri – Logistic East Africa, Kenia – Nairobi, 28 lutego - 1 marca 2017 r.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w  targach Agri – Logistic East Africa w Kenii  które odbędą się
w dniach 28 lutego -1 marca 2017 r. w Nairobi (Kenia).


Targi organizuje African Agri Council w porozumieniu z kenijskim ministerstwem rolnictwa. Targom towarzyszyć  będzie konferencja AGRI LOGISTICS EAST AFRICA SUMMIT – poświęcona zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie :
www. agricouncil.org/events

Bliższych informacji udziela również :
Ambasada RP w Nairobi : http://www.nairobi.msz.gov.pl/pl/ambasada/kontakt/

 


International Dairy Expo & Summit, Harbin, Chiny, 20-23 kwietnia 2017

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 21-23 kwietnia 2017 r. odbędą się w Harbinie – stolicy prowincji Heilongjiang, targi mleczarskie International Dairy Expo/China ‘17. Równolegle do targów zorganizowana zostanie konferencja branży mleczarskiej International Dairy Expo & Summit/China ‘17, planowana w dniach 20-22 kwietnia 2017 r. Prowincja Heilongjiang z uwagi na ogromy obszar pastwisk oraz skalę hodowli bydła i największą w Chinach produkcję mleka uważana jest za centrum chińskiego przemysłu mleczarskiego.

W opinii organizatorów targów w Chinach stale rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty mleczarskie oraz spożycie mleka pasteryzowanego, jogurtów, sera i lodów. W związku z tym targi w Harbinie mają zyskać bardziej międzynarodowy charakter, a także zmienić nacisk tematyczny z maszyn używanych w przemyśle mleczarskim na produkty mleczarskie.

W tegorocznej edycji targów wzięło udział 310 firm z 20 krajów i regionów. Swoje pawilony narodowe miały m.in.: Francja, Holandia, Niemcy, Nowa Zelandia, Rosja i USA. Polska brała udział w targach (podobnie jak w 2015 r.), prezentując się na stoisku Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Pekinie. Targi odwiedziło 25.000 zwiedzających.

Impreza posiada również silne wsparcie administracji rządowej, w tym: AQSIQ (The General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine – Główny Urząd ds. Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny), CIQA (China Entry-Exit Inspection and Quarantine Association – Chińskie Stowarzyszenie Inspekcji Importu i Eksportu oraz Kwarantanny), CFDA (The China Food and Drug Administration – Chiński Zarząd ds. Żywności i Lekarstw) oraz rządu prowincji Heilongjiang.

W edycji targów w 2017 r. przewidzianych jest ok. 320 wystawców z Chin oraz z ok. 36 państw. Zarówno targi, jak i konferencja będą odbywać się równocześnie, w dwóch halach targowych (hala wystawowa A: 2017 International Dairy Product Expo, hala wystawowa B: International Dairy Expo & Summit / China’17), o łącznej powierzchni 25.000 m².

Wcześniejsze edycje targów skupione były bardziej na urządzeniach i maszynach, a nie produktach mleczarskich. W 2016 r. po raz pierwszy zorganizowano dodatkową imprezę specjalistyczną - International Dairy Product Expo – mającą specjalizować się w produktach mleczarskich.

Udział w targach planują Ambasada RP oraz WPHI w Pekinie, którym organizator targów udostępnił bezpłatnie stoisko wystawiennicze o pow. 9 m². Istnieje możliwość zwiększenia powierzchni wystawienniczej dla polskich wystawców.

Szczegółowe informacje na temat targów dostępne są na stronie organizatora targów:

http://en.dairyexpo.com

oraz WPHI w Pekinie:

https://china.trade.gov.pl/pl/prawny-samouczek/kalendarium/wphi-uczestniczy/219934,lista-targow-w-ktorych-w-2017-r-uczestniczy-wphi-w-pekinie-.html

 

Zainteresowanych wzięciem udziału w ww. targach oraz konferencji, prosimy o kontakt z WPHI w Pekinie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Referatem ds. Rolnych Ambasady RP w Pekinie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Poniżej informacje organizatora o targach oraz informacje na temat Harbinu i prowincji Heilongjiang z uwzględnieniem powiązań tego regionu z Polską.

 

PDFInternational Dairy ExpoChina’17 (.pdf)

PDFInternational Dairy Product Expo (.pdf)

PDFHeilongjiang (.pdf)

PDFHarbin (.pdf)

 


Misja gospodarcza do Indii 10-13 stycznia 2017 r.

 

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż w dniach 10-13 stycznia 2017 r. Indyjsko-Polska Izba Handlowo-Przemysłowa w Warszawie  organizuje,  w ramach szczytu gospodarczego Vibrant Gujarat Global Summit 2017,  misję gospodarczą polskich przedsiębiorców do Ahmadabad, w Stanie Gujarat w Indiach.

Jest to cykliczne wydarzenie, które odbywa się co dwa lata pod patronatem Premiera Indii Naredry Modiego. Celem jego jest umożliwienie przedsiębiorcom nawiązania kontaktów, jak również podpisania umów współpracy z partnerami z Indii.

Szczegółowe informacje: www.vibrantgujarat.com 

W przypadku zainteresowania udziałem w misji oraz ewentualnych pytań prosimy kontaktować się bezpośrednio z organizatorem - Dyrektor Joanna Mazurkiewicz: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 520 28 40, kom: +48 604 129 678.


Zaproszenie do udziału w misji polskich producentów żywności bezglutenowej do Budapesztu

 

Termin: 28 listopada 2016 r.

Miejsce:  Ambasada RP, Városligeti fasor 16, 1068 Budapeszt

Organizator: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Budapeszcie

 

Agencja Rynku Rolnego serdecznie zaprasza do udziału w misji polskich producentów żywności bezglutenowej do Budapesztu, która odbędzie się w dniu 28 listopada 2016 r. Organizatorem misji jest Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Budapeszcie.

Program wizyty obejmować będzie prezentacje polskich firm i produktów, a także indywidualne spotkania biznesowe (B2B) z partnerami węgierskimi. Do udziału w misji po stronie węgierskiej zaproszeni zostali przedstawiciele sieci handlowych, hurtowni oraz sklepów ze zdrową żywnością.

Celem misji jest kompleksowa prezentacja polskiej oferty eksportowej oraz nawiązanie kontaktów handlowych z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

 

PROGRAM MISJI:

 

11:00 – 11:10     Rejestracja i powitanie uczestników

11:10 – 12:00     Prezentacje produktów polskich firm

12:00 – 13:00     B2B + Networking

13:00                    Lunch

 

WPHI Ambasady RP w Budapeszcie zapewnia tłumaczenia na język polski i węgierski podczas prezentacji oraz spotkań B2B.

W przypadku zainteresowania udziałem w misji, prosimy o kontakt z WPHI w Budapeszcie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. (+36 1) 251 45 37 w terminie do dnia 22 listopada 2016 r.

 


 

 

Przetargi UNIDO na zakup sprzętu do przetwórstwa i przechowywania owoców (Projekt w Tadżykistanie)

 

Agencja Rynku Rolnego zaprasza do wzięcia udziału w przetargach UNIDO (United Nations Industrial Development Organization) na zakup sprzętu do przetwórstwa i przechowywania owoców, przeznaczonego na pomoc techniczną w Tadżykistanie.

UNIDO rozpisało 5 przetargów na zakup sprzętu do przechowywania i przetwórstwa owoców na potrzeby realizacji projektu pomocy technicznej w Tadżykistanie.

 

Przetargi dotyczą zakupu:

 1. Linii do przetwórstwa jabłek (Apple processing line) (.pdf)

W skład linii wchodzą:

 • Sorting conveyor
 • Bin tipper
 • Apple washing machine
 • Apple, peeling & slicing machine
 1. Suszarki komorowej do suszenia owoców i warzyw (głównie jabłek) (.pdf);
 2. Urządzenia do próżniowego pakowania i etykietowania (.pdf);
 3. Mobilnego urządzenia do wyciskania soku (700kg/h) (.pdf);
 4. Pojemników do przechowywania owoców/warzyw (100 szt.) (.pdf).

 

Udział w przetargach można zgłaszać wyłącznie poprzez portal https://procurement.unido.org 

Firmy zainteresowane przetargami powinny zarejestrować się na ww. portalu jako dostawcy i postępować według wytycznych wskazanych na stronie oraz w dokumentach towarzyszących poszczególnym zamówieniom.

Dostawca sprzętu może wziąć udział w jednym lub większej ilości przetargów.

Dodatkowe informacje nt. procedur przetargowych UNIDO można znaleźć w przewodniku po portalu zamówień publicznych UNIDO na stronie http://www.unido.org/procurement/

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Termin składania ofert mija w dniu 24 listopada 2016 r. o godz. 18:00.

 

 

Międzynarodowe Targi Słodyczy i Przekąsek ISM, 29.01 - 01.02.2017 r. Kolonia (Niemcy)

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 stycznia - 1 lutego 2017 r. w Kolonii w Niemczech Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) zaprasza firmy z branży spożywczej do skorzystania z oferty bezpłatnej promocji swoich produktów na polskim stoisku narodowym podczas Międzynarodowych Targów Słodyczy i Przekąsek ISM.

 

Organizator targów: Koelnmesse GmbH

Miejsce targów: Cologne Exhibition Centre

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:

http://www.ism-cologne.com/ISM/index-2.php

 

Zainteresowane firmy zapraszamy do przesyłania materiałów informacyjno-promocyjnych oraz próbek na w/w stoisko. Na stoisku będzie można również spotkać się potencjalnymi partnerami handlowymi i przeprowadzić rozmowy biznesowe. 

 

Materiały i produkty prosimy o przekazywanie na poniższy adres:

Generalkonsulat der Republik Polen

Abteilung für Handel und Investitionen

An der Alteburger Mühle 6

50968 Köln, Germany

 

W razie ewentualnych pytań proszę bezpośrednio kontaktować się z koordynatorem projektu - Wicekonsul Maciej  Szmidt; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 0049 221 349958.

 


Seminaria „System zamówień ONZ. Możliwości dla polskich przedsiębiorców” - Warszawa, 22 listopada 2016 r. oraz Łódź, 23 listopada 2016 r.

Agencja Rynku Rolnego zaprasza do wzięcia udziału w seminariach biznesowych pt. „System zamówień ONZ. Możliwości dla polskich przedsiębiorców”, której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

W trakcie seminarium eksperci przybliżą Państwu kompleksowy system zamówień licznych agend ONZ – realizujących zakupy usług i towarów (na sumę powyżej 3 mld USD rocznie)  – a tym samym wsparcie polskich przedsiębiorców w aktywnym udziale w projektach  i przetargach ONZ.

Seminarium odbędzie się:

1) w Warszawie w dniu 22 listopada 2016 r., godz. 09:00 – 14:00, Centrum Konferencyjne NIMBUS, Al. Jerozolimskie 98, 00-807 Warszawa

Zgłoszenia udziału w seminarium w Warszawie prosimy przesyłać do  17 listopada br. (czwartek) na adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub faksem 22 432 70 46

 

2) w Łodzi  w dniu 23 listopada 2016 r., godz. 09:00 – 14:00, sala konferencyjna Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, parter budynku Fabryki, ul. Narutowicza 34, 90-135 Łódź

Zgłoszenia udziału w seminarium w Łodzi prosimy przesyłać do 18 listopada br. (piątek)  na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..    

 

Podczas seminarium zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne ENG/POL/ENG.

 


Seminarium „Jak chronić swój wynalazek, czyli patenty dla małych i średnich przedsiębiorstw” - Warszawa, 16 listopada 2016 r.

Agencja Rynku Rolnego zaprasza do wzięcia udziału w seminarium biznesowym z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo” pt. „Jak chronić swój wynalazek, czyli patenty dla małych i średnich przedsiębiorstw”, której organizatorem jest ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju.

Seminarium odbędzie się w dniu 16 listopada 2016 r., w godz. 10:00 – 14:00, w Sienna Training Centre, ul. Sienna 73 w Warszawie.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

 

Rejestracja uczestników poprzez stronę internetową:    

http://een.org.pl/index.php/Inne_seminaria_2/articles/seminarium-europejskie-przedsiebiorstwo-pt-jak-chronic-swoj-wynalazek-czyli-patenty-dla-malych-i-srednich-przedsiebiorstw-16-lis.html

 


Informator z zakresu prawa własności intelektualnej

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na stronie stronie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości zamieszczony został Informator z zakresu prawa własności intelektualnej, przygotowany w ramach projektu „Nauka a biznes, czyli jak wdrażać i chronić innowacyjne pomysły”.

Link do strony: http://www.nauka-a-biznes.pl/publikacja

 


Seminarium nt. wzmocnienia współpracy pomiędzy Izraelem a UE w branży mięsnej, Tel-Awiw, 21-22 listopada 2016

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Ambasada Izraela w Warszawie serdecznie zaprasza firmy z branży mięsnej do udziału w organizowanym w Tel-Awiwie Seminarium nt. wzmocnienia współpracy pomiędzy Izraelem, a UE w branży mięsnej, które odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2016 r. Seminarium będzie miało formę prezentacji oraz spotkań B2B z największymi izraelskimi importerami/dystrybutorami mięsa. Dodatkowo, dzień później będzie możliwość odwiedzenia zakładów firm izraelskich.

Seminarium skierowane jest do firm, które posiadają certyfikat koszerności lub są w stanie spełnić wymagane warunki, aby go otrzymać w możliwie szybkim terminie.

Udział w seminarium jest bezpłatny, jednak uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt organizują przelot oraz zakwaterowanie. Każda firma może oddelegować do udziału w seminarium max. 2-3 osoby.

W przypadku dodatkowych pytań dot. organizacji seminarium lub zainteresowania udziałem prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Moniką Siek z Ambasady Izraela, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel.: +48 22 597 05 49.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy program Seminarium (w jęz. angielskim).

 

PDFProgram seminarium - wersja angielska  (.pdf)

 


 
Międzynarodowe Forum Rolnicze w Gambii, 16-17 listopada 2016

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Ambasada Republiki Gambii w Brukseli serdecznie zaprasza do udziału w organizowanym w stolicy Gambii – Banjulu, Międzynarodowym Forum  Rolniczym, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2016 r. W przypadku zainteresowania udziałem prosimy o bezpośredni  kontakt z Panią Renatą Nowak, +48 602 895 209.

Poniżej znajdą Państwo skrócony program Forum oraz zaproszenie w wersji angielskiej (wraz ze szczegółowym programem).

 

Dzień 1 , 16 listopada 2016 r.

Otwarcie Forum.

Możliwości inwestycyjne w sektorze rolnym w Gambii.

Możliwości biznesowe w obecnej działalności rolniczej w Gambii.

Technologie w celu zwiększenia produkcji ryżu.

Rozmowy b2b.

Dzień 2 , 17 listopada 2016 r.

Stosowanie hydroponiki w rolnictwie.

Pakowanie w rolnictwie.

Wzbogacanie gleby.

Rozmowy b2b.

Podsumowanie Forum.

 

PDFZaproszenie - wersja angielska  (.pdf)

 


 
Międzynarodowe Targi "PETERFOOD-2016" w Sankt-Petersburgu, 15-17 listopada 2016 r.
 

W dniach 15-17 listopada 2016 r. w  Sankt­ Petersburgu odbędą się Międzynarodowe Targi "PETERFOOD-2016". Peterfood to największa  impreza branży  spożywczej w Północno-Zachodnim  Okręgu Federacji  Rosyjskiej.  Jest  to  doskonałe  miejsce  do  promocji  własnej  produkcji   oraz  do nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w  Sankt­ Petersburgu podczas targów Peterfood organizuje stoisko promocyjno-informacyjne, na którym przewidziano miejsce do prezentacji materiałów reklamowych i przeprowadzania rozmów  handlowych.  Serdecznie zapraszamy do udziału polskie firmy

Targom towarzyszą specjalistyczne panele , w których WPHI będzie czynnie uczestniczyć:

 • Program "Aktywna sprzedaż sieciowa"
 • Forum "Handel Wielkiego Miasta", w trakcie którego odbędzie s1ę: "Centrum zakupów sieciowych".

Udział polskich przedsiębiorców jest całkowicie bezpłatny. Jedyne wydatki jakie ponoszą uczestnicy to koszt dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

W przypadku braku możliwości osobistego przyjazdu – zachęcamy firmy do przesyłania materiałów reklamowych: katalogi, prospekty, ulotki informacyjne, cenniki itp. (adres do wysyłki poniżej). Materiały te, będą przekazywane zainteresowanym rosyjskim handlowcom odwiedzającym stoisko na Targach.

 

Adres do wysyłki materiałów reklamowych:

 

Konsulat Generalny RP w Sankt-Petersburgu Wydział Promocji Handlu i Inwestycji

ul. 5-ta Sovetskaja 12

Sankt Petersburg

191036 Rosja

 

Генеральное консульство РП в Санкт-Петербурге

ул. 5-я Советская 12

191036 Санкт-Петербург,

 

UWAGA!

Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać na adres:

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Sankt- Petersburgu

tel./fax : + 7 - (812) - 332-96-90

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 


Konferencja „Poland’s Best Sellers”, 23 listopada 2016 r. Tel Awiw (Izrael)

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 23 listopada 2016 w Tel Awiwie odbędzie się Konferencja pod nazwą „Poland’s Best Sellers”, organizowana przez Ambasadę RP w Tel-Awiwie oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel-Awiwie. Celem konferencji jest promocja eksportu polskich produktów do Izraela i w tym celu zostaną zorganizowane bezpośrednie spotkania pomiędzy polskimi oraz izraelskimi przedsiębiorcami, min. w branży żywnościowej. 

Konferencja będzie się składać z dwóch części: oficjalnej z wystąpieniami przedstawicieli polskich władz państwowych oraz spotkań B2B, które będą umówione przy współpracy z Izraelską Izbą Gospodarczą.

Zainteresowane udziałem firmy (posiadające certyfikat koszerności), uprzejmie prosimy o wypełnienie kwestionariusza w języku angielskim i przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszty przelotu, noclegu oraz transportu na miejscu.

Planowany wylot do Tel Awiwu: 21 listopada 2016 r. (godz. 22.50 – 03.40) oraz lot powrotny do Polski:
24 listopada 2016 r.(godz. 05.20 – 08.25).

Zgłoszenia udziału prosimy kierować do:

Agnieszka Posłuszna

Polsko-Izraelska Izba Gospodarcza

tel. +48 511 436 758

tel. (+48-22) 830 61 01

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału zainteresowane firmy!


Misja handlowa do Kanady

Uprzejmie informujemy, że w dniach 26 listopada - 2 grudnia 2016 r.  Silesia Chamber
of Commerce organizuje specjalną misję handlową do Montrealu i do Toronto. 

Poza bezpośrednimi spotkaniami B2B (business to business) z firmami kanadyjskimi, które odbędą się w Izbach gospodarczych w Montrealu i w Toronto, omówiona zostanie również, na spotkaniu w Ambasadzie RP w Montrealu, sytuacja firm polskich po podpisaniu umowy CETA.

CETA stwarza preferencyjne warunki dostępu do kanadyjskiego rynku dla europejskich,
w tym polskich, produktów i usług. Dzięki niej zniesionych zostanie blisko 98%  należności celnych, zlikwidowane ograniczenia w dostępie do zamówień publicznych, otwarty zostanie rynek usług i stworzone zostaną przewidywalne warunki działania na tym rynku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.scc.org.pl/CMS/misje2016/Kanada.html

W przypadku zainteresowania udziałem w misji handlowej prosimy o bezpośredni kontakt
z  Silesia Chamber of Commerce Ltd.:

tel: +4871 707 11 52

tel: +48 722 353 882

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Międzynarodowe Targi Halal w Indonezji

Uprzejmie informujemy, że w dniach 20-23 października 2016 r. w Dżakarcie, w Indonezji odbędą się Międzynarodowe Targi Halal (INDHEX).

Indonezyjski Instytut Kontroli Żywności, Lekarstw i Kosmetyków Rady Ulemów Indonezji zaprasza firmy posiadające świadectwa halal  do wzięcia udziału  w  w/w wystawie. Targi Halal  to idealne miejsce do przedstawienia swojej oferty eksportowej, jak również do nawiązania kontaktów biznesowych.

Organizator targów: PT. Terra Convexindo

Miejsce targów: Hall B & C - JIExpo Kemayoran Jakarta, Indonesia

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.iifindonesia.com

W przypadku zainteresowania udziałem w targach prosimy o bezpośredni kontakt z Ambasadą RP w Dżakarcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


Misja gospodarcza do Rumunii  18-21 października 2016 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-21 października 2016 r. Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji w Bukareszcie organizuje wielobranżową misję gospodarczą do Rumunii dla przedstawicieli polskich firm zainteresowanych podjęciem współpracy i inwestycjami na rynku rumuńskim. W ramach misji planowane są fora i spotkania biznesowe w Bukareszcie i Kluż Napoka.

Szacowany koszt misji to 4 500 PLN + VAT na osobę. Cena obejmuje koszty przelotów, noclegów, transferów lotniskowych, tłumaczy oraz druku folderu zawierającego informacje o profilu i ofercie uczestnika misji.

W przypadku zainteresowania udziałem w misji gospodarczej oraz dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z panią Anną Derbin, tel. 22 630 96 43, adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 
Międzynarodowe Forum Inwestycyjne przemysłu Agro-spożywczego Addis Abeba, Etiopia 5-7 października 2016 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniach 5-7 października 2016 r. w Addis Abebie, w  Etiopii odbędzie się I Międzynarodowe forum inwestycyjne przemysłu agro-spożywczego, której organizatorem jest Rząd Etiopii wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłu (UNIDO).

Forum będzie okazją dla inwestorów zagranicznych sektora rolno-spożywczego do nawiązania kontaktów wysokiego szczebla z przedstawicielami etiopskiej administracji,  potencjalnymi kontrahentami etiopskimi oraz poznania specyfiki i warunków inwestycyjnych etiopskiego rynku. Firmy biorące udział w forum będą miały możliwość ekspozycji swojej oferty eksportowej na stanowiskach wystawienniczych.

 

 

W przypadku zainteresowania udziałem w forum oraz dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z panią Anną Maletą, tel. 22 523 8663, adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


MISJA GOSPODARCZA DO BUDAPESZTU

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 września 2016 roku Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) w Budapeszcie organizuje misję gospodarczą do Budapesztu dla przedstawicieli polskich firm z sektora zdrowej żywności.

W ramach misji WPHI planuje zorganizować matchmaking i spotkania biznesowe B2B z potencjalnymi kontrahentami węgierskimi oraz store-check.


MISJA GOSPODARCZA KIG DO ZAMBII

 

Uprzejmie informujemy, że w terminie 19-25 listopada 2016 roku Krajowa Izba Gospodarcza przy współpracy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) w Johannesburgu (w kompetencjach terytorialnych którego znajduje się m.in. Zambia) organizuje misję gospodarczą do Zambii dla przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych podjęciem współpracy i inwestycjami na rynku zambijskim..

W ramach misji KIG planuje zorganizować spotkania z przedstawicielami nowo wybranej administracji rządowej Zambii, Zambijskiej Izby Handlu i Przemysłu, Zambijskiej Agencji Rozwoju i innych organizacji około biznesowych, a także spotkania B2B.

 

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje nt. misji:

 

30.08.2016 r.


Brytyjska firma poszukuje producentów/dostawców produktów spożywczych

 

Brytyjska firma poszukuje producentów lub dostawców współpracujących z dyskontami spożywczymi lub sklepami detalicznymi.

Poszukiwani są dostawcy następujących kategorii produktów:

   • produkty w puszkach (np. owoce, warzywa, zupy, mięso, ryby),
   • czekolada, wyroby cukiernicze, ciasta i ciastka,
   • napoje bezalkoholowe i soki,
   • sosy i przyprawy,
   • suszone nasiona roślin strączkowych.

Firmy z woj. mazowieckiego zainteresowane współpracą proszone są o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pozostałe firmy PARP zachęca do kontaktu z właściwymi ośrodkami, których listę znajdą Państwo TU.,

29.08.2016 r.


GIEŁDY KOOPERACYJNE W: POZNANIU, LONDYNIE, SOFII I WIEDNIU

 

Informujemy, że w najbliższym czasie odbędą się następujące giełdy kooperacyjne:

 

Poznań, Polska

Giełda odbędzie się 27 września 2016 r. przy okazji Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD w Poznaniu.

Giełda przeznaczona jest dla przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży spożywczej, w tym w następujących sektorach: żywność i napoje (producenci, dystrybutorzy, importerzy, HoReCa, technologie spożywcze, opakowania, logistyka.

Rejestracja profili on-line - do 9 września 2016r.

Udział w giełdzie jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji w linkach poniżej:

http://www.een.org.pl/index.php/Europa/articles/gielda-kooperacyjna-na-targach-polagra-food-poznan-27-wrzesnia-2016-r.html

https://www.b2match.eu/b2b-food2016

 

Food4Life, Sofia- Bułgaria

Giełda odbędzie się 10 listopada 2016 r., przy okazji targów Interfood & Drink w Sofii, obecnie największej w Bułgarii imprezy targowej dla sektora spożywczego. Na targach wystawiają się zarówno producenci wyrobów spożywczych, jak i firmy oferujące maszyny, urządzenia i materiały dla przemysłu spożywczego.

Targi są podzielone na sekcje tematyczne: INTERFOOD & DRINK (ogólne dotyczące branży spożywczej), WORLD OF MILK (branża mleczarska), MEАTMANIA (przetwórstwo mięsa), BULPEK (wyroby piekarnicze i cukiernicze) oraz SALON DE VIN (produkcja wina).

Szczegółowe informacje:

http://www.een.org.pl/index.php/Europa/articles/gielda-kooperacyjna-food4life-10-listopada-2016-r-sofia-bulgaria.html

 

FoodMatters Live, Londyn - Anglia

3-dniowa konferencja organizowana jest w dniach 22-24 listopada 2016 r., w tym czasie odbywają się targi wystawiennicze adresowane do firm reprezentujących szeroko pojętą branżę spożywczą. W tym roku planowany jest udział ok. 600 wystawców.

Udział w Food Matters Live umożliwi polskim przedsiębiorcom nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami i technologiami związanymi z branżą spożywczą.

Szczegółowe informacje:

http://www.een.org.pl/index.php/Europa/articles/miedzynarodowa-gielda-kooperacyjna-food-matters-live-22-listopada-2016-r-londyn-wielka-brytania.html

 
Wiedeń, Austria

Marketplace Austria Food 2016 to coroczne wydarzenie dedykowane firmom zainteresowanym kupnem produktów spożywczych w Austrii, w trakcie którego jednego dnia i w jednym miejscu, można zapoznać się z przekrojową ofertą najlepszych austriackich producentów żywności i napojów.

UWAGA: Do udziału w wydarzeniu mogą się zgłosić jedynie firmy zainteresowane zakupem (kupcy) produktów spożywczych w Austrii.

Rejestracja udziału w wydarzeniu trwa do 31 sierpnia.

Szczegółowe informacje:

http://www.een.org.pl/index.php/Europa/articles/gielda-kooperacyjna-dla-branzy-spozywczej-marketplace-austia-food-2016-12-pazdziernika-2016-r-wieden-austria.html

https://www.b2match.eu/food2016

 29.08.2016 r.


 

IFood 2016

IRAN - targi IFOOD EXPO

W związku z informacją otrzymaną z Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Polsce Agencja Rynku Rolnego informuje, że w dniach 25-28 sierpnia 2016 r. w Iranie w mieście Maszhad odbędą się XVII Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego. Podczas targów zaplanowano seminarium poświęcone kwestiom gospodarczym oraz bezpieczeństwa żywności.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.ifoodexpo.com

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą targów.

24.08.2016 r.

 


 

PDF Informacja z Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu nt. możliwości inwestycyjnych w regionie Kanału Sueskiego (w jęz. angielskim) (.pdf)